10:39 19 سپتامبر 2019
اعلام زمان تشییع جنازه کشته شدگان حادثه اهواز

طراح اصلی حمله تروریستی اهواز کشته شد

© AP Photo / Mehdi Pedramkhoo/Mehr News Agency
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 202

سپاه ایران از کشته شدن ابوضحی برنامه ریز عملیات تروریستی در اهواز خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بیانیه روابط عمومی کل سپاه پاسداران ایران، طی عملیات شناسایی و غافلگیری سپاه در صبح امروز (سه شنبه ۲۴مهر ماه) در استان دیاله عراق، "ابوضحی" طراح و برنامه ریز اصلی حمله تروریستی اخیر اهواز همراه با چهار تروریست دیگر به هلاکت رسیدند.


شایان ذکر است که در روز 22 سپتامبر، 30 دقیقه پس از آغاز رژه نیروهای مسلح مستقر در اهواز به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، ناگهان چند نفر از میان جمعیت به مردمی که در حال مشاهده رژه بودند، تیر اندازی کردند. گفته می‌شود که دو نفر با اسلحه گرم پس از تیراندازی به سمت مردم قصد تیراندازی به سمت جایگاه را داشتند که توسط نیروهای مسلح مضروب شدند. در این حمله تروریستی دست کم 24 تن کشته و 60 نفر دیگر زخمی شدند.
ساعانی پس از این حادثه خبرگزاری ایرنا گزارش داد که گروهک «الاحواز» مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت اما گروهک تروریستی داعش* نیز با انتشار ویدئویی مسئولیت این مله تروریستی را بر عهده گرفت.
پس از یک ماه از گذشت این حادثه، روابط عمومی کل سپاه از کشته شدن "ابوضحی" امیر داعش در استان دیاله عراق، در عملیات غافلگیرانه نیرو‌های مقاومت در این استان خبر داد.
* گروه تروریستی ممنوعه در روسیه

مرتبط:

دستگیری یک سرباز در ارتباط با حملات تروریستی اهواز
یمن یا اهواز، میدان های جنگ هیبریدی با عربستان
هدف ایران پاسخ به حمله تروریستی اهواز
نماینده مجلس: ایران انتقام اهواز را گرفت
انتقام ایران از طراحان حمله تروریستی اهواز + ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک