سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 420

وزیر آینده امور خارجه برزیل، از حمله نظامی به ونزوئلا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، لوئیس فیلیپ د اورلئن عضو حزب اجتماعی و لیبرال برزیل، از طرفداران بولسانرائو کاندیدای رئیس جمهوری در برزیل اعلام نمود که مداخله نظامی در ونزوئلا امکان پذیر است.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در 28 اکتبر در برزیل برگزار خواهد شد. در دور اول، بولسانرائن با 46 درصد در صدر ایستاد.

به نقل از این دیپلمات برزیلی: "ما یک دیکتاتوری در همسایگیمان داریم، اما ما هیچ سیاستی در قبال انها انجام نداده ایم… ما باید مطابق با اصول عمل کنیم، ما باید دیکتاتوری در امریکا لاتین را حذف کنیم، من امکان مداخله نظامی را بعید نمی دانم".

این عضو پارلمان برزیل اظهار داشت که اقدامات علیه رئیس جمهور نیکولا مادورو لزوما به معنای حمله به ونزوئلا نیست، این مداخله می تواند حمایت مالی و تدارکاتی از گروه های مخالفانی باشد که سعی در سرنگونی رژیم ونزوئلا دارند.

در ماه سپتامبر، لوئیس آلماگرو، دبیر کل سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) اظهار داشت که برای حل و فصل وضعیت در ونزوئلا، از جمله حمله نظامی، باید اندیشید. در پاسخ، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، آلماگرو را "زباله" خواند و مقامات نیکاراگوئه خواستار استعفای وی شدند.

پیش از این، در ویدئوی نشان داده شده از شبکه تلویزیونی ونزوئلا تی وی دیده می شود که چگونه یکی از پناهچویان خود را با گریه به نزد دبیرکل سازمان کشورهای آمریکایی رسانده و در خواست می کند به ونزوئلا کمک شود.
به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت تعداد ونزوئلایی هایی که از میهن خود خارج شده و به کشورهای دیگر پناهنده شده اند در دوره بین سالهای 2015 و 2017 بیش از ده برابر افزایش یافته است.

 

مرتبط:

احتمال حمله نظامی به ونزوئلا
افشای نقشه های آمریکا برای توطئه در ونزوئلا
ادامه بحران خرید در ونزوئلا و فروش اجناس به ازای یک گونی اسکناس +عکس
کج شدن آسمان خراش بر اثر وقوع زلزله در ونزوئلا + ویدئو
افزایش 60 برابری قیمت بنزین در ونزوئلا
برچسب:
ونزوئلا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک