22:46 02 ژوئن 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 52

کنسولگری سفارت عربستان سعودی در استانبول بعد از ظهر امروز، مورد بازرسی قرار می گیرد.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه های ترکیه با اشاره به منابع مطلع در وزارت امور خارجه ترکیه، گزارش دادند که کنسولگری سفارت عربستان سعودی در استانبول بعد از ظهر امروز، مورد بازرسی قرار می گیرد.


روز ده اکتبر یک خودروی ون مشکی رنگ در ترکیه به ظن قرار داشتن جسد جمال خاشقجی در آن تحت پیگرد قرار گرفت. این روزنامه‌نگار منتقد سعودی که در سال 2017 میلادی به امریکا رفته و در آنجا در روزنامه واشنگتن پست مقاملات انتقادی علیه ریاض می نوشت ، از 2 اکتبر(سه شنبه 10 مهر) بعد از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شده است.
دیرتر گزارش دادند که آنکارا در تماسی با واشنگتن از موجود بودن ویدئوهایی خبر داد که کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستان را داخل کنسولگری عربستان در استانبول تأیید می‌کند.
در این ویدئوها خاشقجی و بازجویانش و نحوه شکنجه و کشته شدن او نشان داده می‌شود. همچنین صدای ضربات تیم امنیتی شنیده می‌شود که خاشقجی را قبل از کشتن و تکه تکه کردن مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.
خاشقچی که به عنوان مقاله نویس روزنامه واشنگتن پست از سال ۲۰۱۷ در آمریکا زندگی می کرد، دوم اکتبر در ترکیه ناپدید شد. به گفته ی نامزد وی، کارکنان کنسولگری از خبرنگار برای تکمیل مدارک دعوت کردند ولی همسرش را به درون ساختمان راه ندادند. بعد از پنج ساعت انتظار یکی از کارکنان کنسولگری به دختر اطلاع داد که خاشقجی خارج شده و منتظرش نباشد.

 

 

مرتبط:

تظاهرات علیه عربستان سعودی در ترکیه
حداقل 18 نفر در تصادف رانندگی در ترکیه جان باختند
اولین قدم به سوی بهبود روابط آمریکا و ترکیه
ترکیه سرنوشت کشیش آمریکایی را مشخص کرد
ویدیوهای شکنجه و قتل خاشقجی در دست ترکیه است
رهبر حزب جمهوری‌خواه ترکیه خواهان اخراج دیپلمات‌های عربستان شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک