10:57 04 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 32

عربستان به ناپدید شدن جمال خاشقچی و تهدیدات آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شریان نیوز، یک روز پس از اقدام رئیس جمهوری آمریکا در تهدید عربستان به دلیل پرونده «ناپدید شدن جمال خاشقچی»، ریاض به این تهدید واکنش نشان داد.


یک مقام مسئول در عربستان سعودی، اعلام نمود که ریاض "هر گونه تهدید و تلاش برای ضربه زدن به عربستان را چه از طریق تهدید به تحمیل تحریم‌های اقتصادی، چه از طریق فشار سیاسی یا از طریق اتهامات ساختگی… به طور کامل رد می‌کند".
دونالد ترامپ در مصاحبه با شبکه سی.بی.اس درباره قتل جمال خاشقچی و اینکه آیا محمد بن سلمان دستور قتل وی را صادر کرده است، ریاض را تهدید و اعلام کرد: هنوز کسی این را نمی‌داند و این موضوع در دست بررسی است. تا این لحظه آنها این ادعا را رد کرده اند. به زودی پاسخ آن را خواهیم فهمید. ممکن است کار آنها باشد؟ بله (ممکن است). اگر این طور باشد، مجازات سختی در نظر خواهیم گرفت".
این مقام مسئول که نامش فاش نشد، گفت: عربستان سعودی در جایگاه پیشگام خود در دو جهان عربی و اسلامی، نقشی پررنگ در تحقیق امنیت و ثبات، رفاه منطقه و جهان، دارد و موضعش بر خلاف همه شرایط و هر فشاری، ثابت می‌ماند.
خاشقچی که به عنوان مقاله نویس روزنامه واشنگتن پست از سال ۲۰۱۷ در آمریکا زندگی می کرد، دوم اکتبر در ترکیه ناپدید شد. به گفته ی نامزد وی، کارکنان کنسولگری از خبرنگار برای تکمیل مدارک دعوت کردند ولی همسرش را به درون ساختمان راه ندادند. بعد از پنج ساعت انتظار یکی از کارکنان کنسولگری به دختر اطلاع داد که خاشقجی خارج شده و منتظرش نباشد.

 

 

مرتبط:

وقتی رگ خواب ترامپ در دست عربستان باشد
تظاهرات علیه عربستان سعودی در ترکیه
بریتانیا وآمریکا احتما دارد کنفرانس اقتصادی در عربستان سعودی را تحریم کنند
ترامپ از قراردادهای نظامی با عربستان منصرف نخواهد شد
جدال دیپلماتیک ایران با آمریکا و عربستان
عربستان برای بستن پرونده خاشقجی رشوه می دهد
رهبر حزب جمهوری‌خواه ترکیه خواهان اخراج دیپلمات‌های عربستان شد
دو پهپاد عربستان در یمن سرنگون شدند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک