03:48 19 ژوئن 2019
ترامپ، مشتاق دیدار با کیم

کره شمالی از ارائه فهرست تاسیسات هسته ای به آمریکا، خودداری کرد

© AFP 2019 / Anthony Wallace
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 30

کیم جونگ اون از ارائه فهرستی از تاسیسات هسته ای کشورش به ایالات متحده خودداری کرد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه یومیوری ژاپن روز دوشنبه با اشاره به منابع نامشخص خود گفت: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، با ارائه فهرستی از تاسیسات هسته ای برای بازرسی قبل از امضای اعلامیه رسمی پایان دادن به جنگ کره در سالهای 1950-1953، به پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا خودداری کرد.


به گفته وی، در پاسخ به درخواست پومپئو برای ارائه حداقل فهرست جزئی تاسیسات هسته ای کره شمالی، کیم جونگ اون ادعا کرده است که "در صورت عدم وجود اعتماد، حتی اگر لیست ارائه شود، ایالات متحده همچنان به آن باور نخواهد داشت".
کیم جونگ اون به نقل از روزنامه یومیوری گفت: "ممکن است سپس لازم باشد که اطلاعات بازیابی شود که این امر اختلافاتی را بوجود می آورد".
رهبر کره شمالی تأکید کرد که "برای ارائه پرونده، اول از همه، ایجاد اعتماد بین ایالات متحده و کره شمالی ضروری است".
گفتنی است، پیش از ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کره بود که به رهبر کره شمالی اعتماد دارد. ترامپ نوشت: "وزیر امور خارجه پمپئو در آینده نزدیک عازم کره شمالی خواهد شد، به احتمال زیاد، پس از حل بحران در روابط تجارتی ما با چین این سفر صورت خواهد گرفت. در عین حال من صمیمانه ترین احترامات خود را به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تقدیم می کنم. امیدوارم او را به زودی ببینم".
پیش از این، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ۱۲ ژوئن سال جاری در سنگاپور دیدار نمودند. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ پس از ادای جملاتی کوتاه مقابل خبرنگاران، پشت درهای بسته با یکدیگر دیدار نمودند.

 

 

مرتبط:

اجرای بیانیه مشترک کره شمالی و آمریکا
پیام رهبر کره شمالی برای مقامات آمریکا
انتصاب نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی
همکاری ایران و کره شمالی کابوسی برای آمریکا
تحریم آمریکا علیه شرکت روسی به خاطر کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک