11:26 14 اکتبر 2019
پترامپ احتمال داد با رهبر کره شمالی دیدار کند

ترامپ: من به کیم جون اون اعتماد می کنم

© AFP 2019 / Jewel Samad
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 10

ترامپ، به رهبر کره شمالی کیم جونگ اون ابراز اطمینان کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مصاحبه ترامپ رئیس جمهور آمریکا با خبرگزاری س بی اس، ترامپ در خصوص اعتمادش به رهبر کره شمالی گفت: "بله، من به او اعتماد دارم. اما این به این معنا نیست که من نمی توانم اشتباه کنم".


پیش از این ترامپ اعلام کرد که قصد دارد دیدار دوم خود را با کیم جونگ اون در انتخابات میان دوره ای ایالات متحده آمریکا برگزار کند.

گفتنی است، پیش از این دونالد ترامپ در صفحه توییتر خود اعلام کرد که علیرغم لغو سفر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا به کره شمالی، می خواهد با کیم جونگ اون دیدار کند.
ترامپ نوشت: "وزیر امور خارجه پمپئو در آینده نزدیک عازم کره شمالی خواهد شد، به احتمال زیاد، پس از حل بحران در روابط تجارتی ما با چین این سفر صورت خواهد گرفت. در عین حال من صمیمانه ترین احترامات خود را به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تقدیم می کنم. امیدوارم او را به زودی ببینم".
پیش از این، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ۱۲ ژوئن سال جاری در سنگاپور دیدار نمودند. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ پس از ادای جملاتی کوتاه مقابل خبرنگاران، پشت درهای بسته با یکدیگر دیدار نمودند.

مرتبط:

دیدار دوم ترامپ با کیم جونگ اون
ترامپ، مشتاق دیدار با کیم
ترامپ: کیم، مذاکره کننده ای فهیم و بزرگ است
ژست جدید کیم جونگ اون در برابر ترامپ
کیم جونگ اون از امضای سند نهایی با خودکاری با نام ترامپ خودداری ورزید
دیدار قریب الوقوع ترامپ و کیم جونگ اون+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک