02:14 03 دسامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 111

عربستان سعودی باید اثبات کند که خبرنگار مفقود شده سعودی کنسولگری این کشور در استانبول را ترک کرده است.

به گزارش اسپوتنیک رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در این خصوص صحبت کرد.
پیشتر خبرگزاری رویترز به استناد از منابع خود خبر داده بود که بر اساس نظر پلیس ترکیه ، این خبرنگار در استانبول و در کنسولگری عربستان به قتل رسیده است. کنسولگری این خبر را رد می کند.
اردوغان در جریان سفرش به مجارستان به خبرنگاران گفت: " ما اجازه این کارها را نمی دهیم و این امر برای ما یک وظیفه انسانی و سیاسی است. خبرنگار با نامزدش به کنسولگری برای گواهی مراجعه کرده بود، نامزدش را به درون کنسولگری داه ندادند و او تنها داخل رفت. باید بدانیم که او از کنسولگری خارج شده یانه ؟ کارکنان کنسولگری دوربین دارند. چرا آنها این تصاویر را نشان نمی دهند؟ اگر او خارج شده بود چرا پس با نامزدش به دنبال کارهایش نرفته است؟"


سازمان های امنیت ترکیه پیگیر این پرونده هستند. اردوغان خاطر نشان کرد: " از همان لحظات اولیه دستور داده شد و دادستانی هم پرونده را باز کرد. هدف ما این است که هر چه زودتر به نتیجه برسیم. ما به خبرهای رسانه ها دقت می کنیم. کارکنان کنسولگری می گویند که او از آن جا خارج شده اما این کافی نیست و آنها باید مدرک ارائه کنند."
روز چهارشنبه انجمن رسانه ای ترکیه-عربستان اطلاع داد که این خبرنگار که برای روزنامه واشنگتن پست کار می کرد پس از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان در ترکیه ناپدید شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک