سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 30

وزیر امور خارجه روسیه اعلام داشت که ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده است و روسیه هر کاری برای حفظ این توافقنامه انجام خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که ایران به طور کامل به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است، مسکو تمام تلاش خود را برای حفظ برجام انجام می دهد.

لاوروف در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره بخشی از وظایف پیش روی جامعه بین المللی در زمینه منع گسترش سلاح های کشتار جمعی است.


وی در ادامه افزود: "به علت عدم پیشرفت در تصویب پیمان جامع منع آزمایش و ایجاد یک منطقه شرق میانه عاری از سلاح های کشتار جمعی، ایالات متحده به طور یکجانبه دست به نقض قطعنامه 2231 و خروج از برجام زد، درحالیکه ایران به طور کامل به تعهدات خود در قالب برجام پاینبند است". لاوروف گفت: "ما تمام تلاشمان را برای حفظ توافقنامه (برجام) تایید شده توسط شورای امنیت سازمان ملل انجام خواهیم داد".
هشتم ماه مه، ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.
ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

 

 

مرتبط:

یگانه نتیجه مثبت برجام از نگاه نتانیاهو
سیاست اسرائیل و ترامپ برای دور زدن برجام در تقابل با تلاش های بین المللی
ادامه تلاش های روسیه برای باقی ماندن ایران در برجام
پایبندی لندن به برجام
امور خارجه آمریکا نمی گوید که آیا ایران باید برجام را رعایت کند یا خیر
روحانی از آمریکا خواست تا به میز مذاکره در چارچوب برجام بازگردد
مسکو: نباید اجازه داد که ایران از برجام خارج شود
برچسب:
روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک