12:34 26 آوریل 2019
State Department Spokesperson Heather Nauert

هشدار آمریکا به سرمایه گذاران خارجی در ایران

© AFP 2018 / Mandel Ngan
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1314

ایالات متحده آمریکا به سرمایه گذاری خارجی در ایران، هشدار جدی می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، ایالات متحده آمریکا از شرکت های مختلف خواست تا از سرمایه گذاری در ایران خودداری کنند.  وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد.

وی گفت: «سرمایه گذاری خارجی در رژیم ایران تنها موجب به تعویق افتادن اصلاحات در دولت ایران می شود".

پیش از این، هدر نائورت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه تلویزیونی "فاکس نیوز" در پاسخ به این سوال که آیا واشنگتن به دنبال انقلاب در ایران است یا خیر گفت: ما به دنبال انقلاب در ایران نیستیم بلکه خواستار تغییرات هستیم. ما می خواهیم که مقامات ایران به خواسته های ملت خود احترام بگذارد اما تا کنون این اتفاق حاصل نشده است. 

شتم ماه مه، ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد. 
تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.
ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

 

مرتبط:

سیلی آبدار ایران به تحریم های آمریکا
چرا تحریم ها علیه روسیه با تحریم ها علیه ایران فرق دارد؟
سیستم تجارت جدید برخی کشورها با ایران، مانع تحریم های آمریکا نمی شود
تحریم جدید آمریکا علیه 33 فرد حقیقی و حقوقی در روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک