02:05 25 مارس 2019
تلاش جان بولتن برای حمله اسراییل به ایران

سخنرانی تند بولتون عليه ايران: روزهای مصونیت تهران تمام شده

© AFP 2018 / Karen BLEIER
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
3833

پيام هاي ناگوار تجارت با ايران ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنيک به نقل از رويترز، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سخنان دیروز خود اعلام نمود که اگر ایران علیه آمریکا و متحدانش اقدام کند، مطمئنا با پیامدهای جدی آن روبرو خواهد شد. او همچنین در مورد "پیامدهای ناگوار" ادامه تجارت با ایران هشدار داد.

ترامپ : اجاز جنگ با ایران را ندارید
© Sputnik / President of the Ukraine Press-Service

 بولتون در نشست سالانه گروه "متحد علیه ایران" گفت: "روزهای مصونیت تهران و همکاران آن تمام شده است. رژیم ایران و حامیان آن با پیامدهای جدی روبرو خواهند شد اگر رفتارشان را عوض نکنند. بگذارید پیام امروز من روشن باشد: ما شما را زیر نظر داریم، و سراغ شما خواهیم آمد."

ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصدارد اقداماتی را در برابر کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. بقیه تحریم های آمریکا از 5 نوامبر اجرا خواهند شد.

در تاریخ 8 ماه مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و احیای تحریم ها ی این کشور علیه تهران را را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

از زمان خروج آمریکا از برجام تقریبا 100 شرکت خارجی از خاتمه فعالیت خود در ایران خبر داده اند.

 

 

 

مرتبط:

پمپئو: سیاست خارجی آمریکا با اقدامات "جان کری" مطابقت ندارد
آمریکا 5 نوامبر تحریم های بیشتری علیه ایران وضع خواهد کرد
تحریم های آمریکا علیه ایران سهم این کشور
راه رهایی ایران از تحریم ها
اتحاد ایران و روسیه در برابر تحریم های آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک