07:19 23 ژانویه 2018
  کیم جونگ اون

  هراس آمریکا از کیم جونگ اون

  © Sputnik/ Iliya Pitalev
  سیاسی
  دریافت لینک کوتاه
  0 47

  آمریکا از غیرقابل پیش بینی بودن کیم جونگ اون می ترسد.

  به گزارش « اسپوتنیک» با استناد به اعلامیه  سازمان « سیا»،  مرکز ضربتی  کره  برای مقابله با  خطر هسته ای  پیونگ یانگ  تأسیس شده است.  گفته شده است که هدف  از تأسیس مرکز مذکور — « استفاده از امکانات و ذخایر و اختیارات سازمان « سیا» برای  حل و فصل  مسأله هسته ای و خطر موشک های بالستیکی  کره شمالی است».

  در اعلامیه  آمده است که  مرکز « همکاری تناتنگی با دیگر سرویس های  اطلاعاتی  و  امنیت  ملی آمریکا خواهد داشت».

  پروفسور الکساندر  کوبیشکین از دانشگاه دولتی سن پیترزبورگ  در مصاحبه با رادیو « اسپوتنیک»  متذکر شد  که ایجاد  مرکز،  گویای  جدی بودن  مقاصد آمریکا در آن منطقه است.

  —  شایان ذکر است که این اولین  مرکز منطقه ای در چارچوب  سازمان « سیا»  طی سال های اخیر  است  که در جهت سیاست آمریکا  و  تحکیم  تعامل  نظامی — استراتژیکی  با کره جنوبی سمتگیری شده است.  این امر گواه  توجه رو به افزایش  ایالات متحده نسبت به  اوضاع در  شبه جزیره کره  مرتبط با  برنامه هسته ای  کره شمالی  و در قالب  جهات جدید سیاست  خارجی آمریکاست. پیداست  که آمریکایی  ها آشکارا  توجه بیشتری نسبت به سیاست  حیله گرانه  سیاستمداران کره شمالی مبذول می دارند  از جمله نسبت به تاکتیک  و  استراتژی  کیم  جونگ اون.  همانا به این دلیل  مرکز اطلاعات تحلیلی  جدید تأسیس شده است».

  به عقیده وی، آمریکا برای جمع آوری اطلاعات از تمام امکانات خود استفاده می کند.

  —  از « اوکیناوا»  می توان تمام این برنامه ها را پیاده کرد، مراکز  شناور و گروه اطلاعاتی  می توانند در کشتی هایی  که  شبه جزیره کره در  حال گشت زنی هستند مستقر شوند.  آنها  اوضاع را زیر نظر خواهند داشت.  مطابق با  ارزیابی  تحلیلگران آمریکایی،  مهمترین موضوع آن است  که اوضاع از کنترل خارج نشود. غیرقابل پیش بینی بودن  کیم جونگ اون  آمریکایی ها را می ترساند که سیاست آنها در خصوص  اوضاع جدید در شبه جزیره کره  هنوز شکل نگرفته است».

   

  مرتبط:

  تهدید کیم جونگ اون برای آمریکا : بزرگترین فاجعه تاریخ رخ خواهد داد
  محاسبه هزینه سرنگونی کیم جونگ اون
  پیونگ یانگ از تلاش های سازمان های اطلاعاتی آمریکا و کره جنوبی برای ترور کیم جونگ اون سخن گفت
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک