17:13 21 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
6523

طبق ارزیابی کالین پاول، وزیر خارجه سابق آمریکا اسرائیل 200 کلاهک هسته ای در اختیار دارد که به سوی تهران نشانه گیری شده اند. این مطلب در نامه های الکترونیکی هک شده توسط هکرها اعلام شده است.

کالین پاول در نامه ارسالی به جفری لیدز، حامی مالی حزب دموکرات امریکا درباره اعتراضات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به معامله با ایران نوشت رژیم ایران حتی در صورت ساخت سلاح هسته ای از آن استفاده نخواهد کرد چون"بچه ها در تهران می دانند که اسرائیل 200 کلاهک هسته ای در اختیار دارد که به سوی آنها نشانه گیری شده است". تاریخ این نامه 3 مارس 2015 است.
کالین پاول نه فقط وزیر خارجه بلکه رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا بوده و به این دلیل ناظران معتقدند اطلاعات وی درباره زرادخانه هسته ای اسرائیل دقیق و موثق است. باید خاطرنشان کرد که در گذشته جیمی کارتر،رئیس جمهور سابق امریکا نیز درباره کلاهک های هسته ای اسرائیل سخن گفته بود.
وزیر خارجه سابق آمریکا در نامه اش در درستی برهان های نتانیاهو از جمله زمان لازم برای ساخت سلاح هسته ای در ایران ابراز تردید کرده و اظهار داشت نخست وزیر سابق هر سال می گوید تا ساخت سلاح هسته ای در ایران فقط یک سال مانده است.
کالین پاول همچنین اظهار داشت دوستانش در ابوظبی از توافق هسته ای با ایران حمایت می کنند و خود وی نیز آنرا قابل قبول می داند.

 

 

 

 

مرتبط:

به حکم دادگاه اسرائیل 250 هزار فرانک سوئیس به ایران باخت
ناپدید شدن اسناد همکاری هسته ای با اسرائیل در آرشیو ملی بریتانیا
عملیاتی تروریستی در ایران به‌طور قطع تحت هماهنگی مستقیم اسرائیل و عربستان است
آزمایش باراک 8، سامانه موشکی مشترک هند و اسرائیل
روابط دپیلماتیک ترکیه و اسرائیل در آستانه عادی‌ سازی
اسرائیل برای نخستین بار رئیس کمیته حقوقی سازمان ملل شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک