15:09 17 دسامبر 2018
رسانه: ممکن است اتحادیه اروپا تا سال 2018 ارتش متحده تشکیل دهد

رسانه: ممکن است اتحادیه اروپا تا سال 2018 ارتش متحده تشکیل دهد

© AFP 2018 / Emmanuel Dunand
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 23

به نوشته روزنامه روسی "ایزوستیا" با استناد به یک منبع در کمیسیون اروپایی، سیاستمداران اروپایی به فکر تشکیل ارتش متحده اتحادیه اروپا برای دفاع از مکنافع همه کشور های عضو این اتحادیه افتاده اند. سربازان اتحادیه اروپا به تأمین امنیت خارجی و داخلی این اتحادیه خواهند پرداخت. در حال حاضر جزئیات این ایده در بروکسل مورد بحث قرار دارد.

منبع "ایزوستیا" خاطرنشان کرد ارتش اتحادیه اروپا در صورت حصول توافق درباره همه مسائل مربوطه تا سال 2018 تشکیل خواهد شد. پیشتر این ایده به خاطر موضع لندن که مخالف تشکیل چنین ارتشی بود ، به بن بست رسیده بود اما حالا پس از برگزاری همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دوباره جان گرفته است.
منبع گفت:" ما بادی تا سال 2018 اولویت هاو تهدیدات را مشخص کرده و همچنین درباره اقدامات ضروری و مجاز هنگام به کارگیری نیروی نظامی به توافق برسیم. همچنین مسئله تأمین مخارج عملیات و مأموریت ها به همین اندازه مهم است".
انتظار می رود ستاد متحده چنین ساختار نظامی بزرگی بر اساس سپاه اروپایی اتحادیه اروپا تشکیل شود. در حال حاضر این سپاه بیشتر به ماموریت های بشردوستانه و صلحبانی اشتغال دارد اما ضمنا در جریان همکاری با نهادهای اروپایی و ناتو در عملیات نظامی بین المللی نیز شرکت می کند.

 

 

مرتبط:

ساکنان کشورهای پیشرو اتحادیه اروپا از سطح آموزشی و تحصیلات ناراضی هستند
یگ دیدگاه: اتحادیه اروپا برای بر قراری مناسبات نزدیک با روسیه باید «از وابستگی رهایی یابد»
سوئیس به بروکسل اطلاع داد درخواست ورود به اتحادیه اروپا را پس می گیرد
مصاحبه سه ساعته با سفیر ترکیه در ایران/ مردم ترکیه دیگر اشتیاق گذشته را برای پیوستن به اتحادیه اروپا ندارند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک