23:52 21 مارس 2018
  ترکیه قصد جبران خسارت وارده بر اثر سرنگونی سوخو 24 را ندارد

  ترکیه قصد جبران خسارت وارده بر اثر سرنگونی سوخو 24 را ندارد

  © AFP 2018/ Ozan Kose
  سیاسی
  دریافت لینک کوتاه
  114

  «تانگو بیلگیج» سخنگوی وزارت خارجه ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد آنکارا قصد جبران خسارت وارده بر اثر سرنگونی هواپیمای روسی سوخو 24 را ندارد.

  پیشتر آلکسی مشاکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری "ریانووستی" اعلام کرده بود مقامات ترکیه می بایستی خسارات ناشی از سرنگونی هواپیمای روسی سوخو 24 را جبران کرده و تضمین می نمودند که در آینده چنین حوادثی تکرار نشود.
  بیلگیج در مصاحبه با شبکه تلویزیونی CNN Turk اعلام کرد:" اجرای درخواست غرامت روسیه به خاطر سرنگونی سوخو 24 ممکن نیست".
  سخنگوی وزارت خارجه ترکیه افزود روسیه باید تضمین کند که هواپیماهایش دیگر حریم هوایی ترکیه را نقض نکنند.
  هواپیمای بمب افکن سوخو24 روسیه 24 نوامبر توسط دو فروند جنگنده ف-16 ترکیه بر فراز سوریه سرنگون شد و در چهار کیلومتری مرز ترکیه به زمین افتاد. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه این حادثه را "خنجر زدن از پشت" از سوی همدستان تروریست ها نامید. ترکیه می گوید هواپیمای روسی پس از ورود به حریم هوایی این کشور سرنگون شده بود. با این حال ستاد مشترک ارتش روسیه با استناد به اطلاعات به دست آمده از پدافند هوایی سوریه اعلام کرد این هواپیما از مرز هوایی ترکیه عبور نکرده بود و بررسی های پنتاگون نیز گواهی از این امر می دهد.

   هواپیمای بمب افکن سوخو24 روسیه 24 نوامبر توسط دو فروند جنگنده ترکی ف-16 بر فراز سوریه سرنگون شد و در چهار کیلومتری مرز ترکیه به زمین افتاد. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه این حادثه را "خنجر زدن از پشت" از سوی همدستان تروریست ها نامید. ترکیه می گوید هواپیمای روسی پس از ورود به حریم هوایی این کشور سرنگون شده بود. با این حال ستاد مشترک ارتش روسیه با استناد به اطلاعات به دست آمده از پدافند هوایی سوریه اعلام کرد این هواپیما از مرز هوایی ترکیه عبور نکرده بود و بررسی های پنتاگون نیز گواهی از این امر می دهد. اولگ پاشکوف، یکی از خلبانان هواپیمای سرنگون شده حین فرود با چتر مورد اصابت رگبار گلوله های تروریست ها قرار گرفت و کشته شد. کونستانتین موراختین، خلبان نجات یافته به روزنامه نگاران گفت هواپیما وارد حریم هوایی ترکیه نشده بود و طرف ترکیه هیچ هشداری به هواپیما نداده بود.

  مرتبط:

  مقام روسی: ترکیه می بایستی خسارات ناشی از سرنگونی سوخو 24 را جبران می کرد
  برچسب:
  روسیه, ترکیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک