11:06 14 دسامبر 2018
پوتین: تروریست ها در سوریه نقشه های گسترش فتوحات خود را در سر می پرورانند

پوتین: تروریست ها در سوریه نقشه های گسترش فتوحات خود را در سر می پرورانند

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 152

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد تروریست ها قصد دارند ثبات در تعداد زیادی از مناطق را برهم بزنند و شبه نظامیان از بسیاری از کشور ها را در صفوف خود استخدام می کنند. پوتین یادآور شد که روسیه عملیات خود را در سوریه به عنوان تدبیر پیشگیرانه آغاز کرده است.

رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه اعلام کرد تروریست ها با ایجاد تکیه گاه در سوریه نقشه های گسترش فتوحات خود و برهم زدن ثبات در تعداد زیادی از مناطق را در سر می پروانند.
پوتین در سخنرانی خود در مراسم معرفی افسران عالی رتبه منصوب شده به سمت های فرماندهی در کرملین گفت:" تروریست ها با ایجاد تکیه گاه در سوریه نقشه های گسترش فتوحات خود و برهم زدن ثبات در تعداد زیادی از مناطق را در سر می پروانند. آنها شبه نظامیان از بسیاری از کشور ها از جمله متاسفانه از روسیه و دیگر کشور های عضو اتحادیه کشور های مستقل همسود را در صفوف خود استخدام کرده و می کنند ". پوتین یادآور شد که روسیه عملیات خود را در سوریه به عنوان تدبیر پیشگیرانه آغاز کرده است. رئیس جمهور روسیه دوباره تاکید کرد که کمک روسیه به این کشور با دکترین نظامی مسکو و حقوق بین المللی بطور کامل مطابقت دارد.

 روسیه از 30  سپتامبر حملات هوایی دقیق خود را به مواضع داعش در سوریه را آغاز کرده است. به گزارش وزارت دفاع روسیه هواپیماهای روسی طی دو روز ده هدف از جمله کارخانه تولید موارد منفجره، مرکز فرماندهی و انبار مهمات تروریست ها  را بمباران کرده اند. اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند. ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط  علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان  یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، ارتش سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.

 

 

مرتبط:

وزارت دفاع: نیروی هوافضای روسیه طی 24 ساعت اخیر49 موضع داعش در سوریه را بمباران کردند (ویدیو)
مفتی سوریه: هدف از همکاری های روسیه و سوریه جلوگیری از انتشار تروریسم است
تروریست ها با صورت تراشیده از سوریه به ترکیه فرار می کنند
نیروی هوا-فضای روسیه در روز گذشته 49 موضع تروریست ها در سوریه را هدف گرفت
هواپیما های روسیه از زمان آغاز عملیات در سوریه 456 موضع داعش را منهدم کرده اند
برچسب:
داعش, ولادیمیر پوتین, روسیه, سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک