15:59 17 دسامبر 2018
روسیه آماده همکاری با تمام نیروهای سازنده در سوریه برای مبارزه با داعش است

روسیه آماده همکاری با تمام نیروهای سازنده در سوریه برای مبارزه با داعش است

© Sputnik / Ramil Sitdikov
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 01

آلکسی مشکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روزپنج شنبه اعلام کرد مسکو آماده همکاری با تمام نیروهای سازنده در سوریه برای مبارزه با داعش است و همکاری فعلی با دمشق در مطابقت دقیق با حقوق بین المللی صورت می گیرد.

مشکوف ضمن اعلام این مطلب گفت:" روسیه با تمام شرکای خود با رعایت دقیق حقوق بین المللی تعامل می کند و ما هیچگاه منکر کمک نظامی به سوریه نبوده ایم. ما طبق دعوت دولت سوریه در آنجا قرار داریم و آماده همکاری تمام نیروهای سازنده ای هستیم که حاضر به مبارزه مشترک با داعش باشند".
روسیه از روز 30 سپتامبر بمباران دقیق مواضع داعش در سوریه را آغاز کرد. در این عملیات از جنگنده های سوخوـ 25 و بمب افکن های سوخوـ 24 ام و سوخوـ34 و جنگنده های سوخوـ30 اس ام استفاده می شود.
طبق آخرین اطلاعات نیروی هوایی روسیه از زمان آغاز عملیات به صدها موضع و تاسیسات متعلق به تروریست ها از جمله مقرهای فرماندهی، اردوگاه های آموزشی و انبار های مهمات آنها ضربه وارد کرده است. علاوه بر این ناو های روسیه دردریای خزر 26 موشک به سوی مواضع داعش شلیک کرده اند که دقت این شلیک تا 5 متر بوده است.
اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند. ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، ارتش سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.

مرتبط:

کشتار افراد غیرنظامی در استان حمص سوریه توسط تروریست ها
پوتین: موضع آمریکا نسبت به مسئله سوریه غیر سازنده است
ارتش آزاد سوریه
شبه نظامی داعشی با آتشباری تانک ارتش دولتی سوریه تکه تکه شد
وزیر اطلاعات سوریه: نیروی زمینی ایران در سوریه حضور ندارد
برگزاری تظاهرات در دمشق برای حمایت از عملیات ضد داعشی روسیه در سوریه
شهادت سردار حسونی در سوریه
برچسب:
داعش, روسیه, سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک