20:04 19 فوریه 2019
دختر دانشجوی آمریکایی جرج بوش را به تشکیل داعش متهم کرد

دختر دانشجوی آمریکایی جرج بوش را به تشکیل داعش متهم کرد

© Sputnik / РИА Новости
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 74

در جریان دیدار جب بوش، نامزد بالقوه ریاست جمهوری آمریکا با دانشجویان، یکی از دانشجویان حاضرجرج دبلیو بوش، برادر وی را به تشکیل گروه تروریستی" دولت اسلامی" موسوم به داعش متهم کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی"سی ان ان"، این دختر دانشجو ابراز عقیده کرد که انحلال ارتش عراق پس از تهاجم آمریکا  به این کشور طبق تصمیم جرج بوش، رئیس جمهور وقت باعث پیدایش داعش شد.

دختر دانشجوی آمریکایی خطاب به جب بوش گفت:" 30هزار نظامی از ارتش عراق اخراج شدند. آنها از کار و درآمد محروم شدند اما از امکان دسترسی به اسلحه برخوردار بودند. برادر شما داعش را ایجاد کرد".

داعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.

داعش بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر می کند.

 

مرتبط:

به ادعای داعش، 71 شبه نظامی در آمریکا مستقر هستند
بازداشت بیش از 150 نفر در تونس به اتهام استخدام نفر برای داعش
ابراهیمی: تحرکات داعش پیامد مستقیم دخالت آمریکا در عراق است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک