06:04 19 ژانویه 2019
وزیرخارجه آمریکا

آمریکا اجازه دخالت ایران در رویدادهای یمن را نخواهد داد

© AFP 2018 / JIM WATSON / FILES
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 17

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد ایالات متحده خواهان رویارویی با ایران نیست اما آمریکا اجازه دخالت این کشور در رویدادهای یمن را نخواهد داد

رئیس دیپلماسی آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "پی بی اس" ضمن پاسخ دادن به سوالاتی درباره حمایت تهران از نیروهای حوثی در یمن این مطلب را اعلام کرده و افزود:" تهران باید بداند که ایالات متحده نسبت به برهم خوردن ثبات در منطقه و هدایت نهانی عملیات جنگی از آن سوی مرزهای بین المللی بی تفاوت باقی نخواهد ماند".

کری اطمینان داد که دولت باراک اوباما با وجود ادامه مذاکرات با ایران آماده برخورد شدید با جمهوری اسلامی در رابطه با رویداد های یمن است. وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد واشینگتن به حمایت از عملیات جنگی گروهی از کشور های عربی به رهبری عربستان علیه نیروهای حوثی در یمن ادامه خواهد داد.

یادآور می شود عربستان سعودی با حمایت بعضی از متحدانش عرب خود از جمله بحرین، قطر، کویت و امارات متحده عربی از روز26 مارس  عملیات نظامی موسوم به "توفان قاطعیت" را علیه نیروهای حوثی در یمن اجرا می کند. این عملیات بعد از به قدرت رسیدن حوثی ها در یمن و فرار رییس جمهور یمن  از کشور خود اجرا می شود.

 

 

 

مرتبط:

تهران آماده کمک در حل و فصل درگیری یمن است
روسیه خواستار توقف حملات هوایی به یمن شد
فراخوان صلیب سرخ برای برقراری آتش بس 24 ساعته در یمن
یمن در آستانه فاجعه انسانی
"انصارالله" هرگونه مذاکره با رئیس جمهور یمن را منتفی می داند
عربستان خواستار اعزام گروه نظامی پاکستان به یمن شد
تجاوز به یمن با حمایت آمریکا و اسراییل صورت گرفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک