29 آوریل 2013, 11:52

تزریق 100 فروند هواپیمای جدید به ناوگان هوایی روسیه

تزریق 100 فروند هواپیمای جدید به ناوگان هوایی روسیه

آقای میخائیل پاگاسیان، رئیس اتحادیه هواپیماسازان روسیه اعلام کرد که تا سال 2014، 100 فروند انواع هواپیما را در اختیار ارتش هوایی روسیه گذاشته خواهد شد.

آقای میخائیل پاگاسیان، رئیس اتحادیه هواپیماسازان روسیه اعلام کرد که تا سال 2014، 100 فروند انواع هواپیما را در اختیار ارتش هوایی روسیه گذاشته خواهد شد.

وی بر اساس برنامه ریزی های دولت در مورد واگزاری هواپیماهای جدید به ناوگان هوایی روسیه افزود:

" ما باید در ده ساله نخست اجرای این پروژه، تولیدات صنایع هوایی را برای وزارت دفاع تا چند برابر افزایش دهیم. در سال گذشته 35 هواپیما و امسال قصد داریم بیش از 60 فروند از انواع هواپیمای شکاری، تهاجمی و پشتیبان را برای رسیدن به رقم 100، در اختیار ناوگان هوایی روسیه قرار دهیم.

این هدف تنها در صورت نزدیکی و ارتباط تنگاتنک وزارت دفاع و کارخانه های تولید هواپیما با یکدیگر امکان پذیر خواهد بود. این همکاری های متقابل چند سالی است که روز به روز در حال بهتر شدن است.

لازم به ذکر است که در سال 2013 به غیر از 1 الی 2 کارخانه، تمامی کارخانه های تولید استراتژیک روسیه اقدام به عقد قراردادهای دولتی نموده اند. "

آقای پاگاسیان در رابطه با نگهداری و تعمیرات صنایع هوایی اعلام کرد که در مورد سرویس دهی این هواپیماها، در اسرع وقت قراردادهایی منعقد خواهد شد. مسئله بازنگری در قرارداد های مربوط به تعمیرات و سرویس دهی هواپیماهای جدید، رابطه ی مستقیمی با تصمیم وزارت داع در مورد عقد قرارداد سرویس همیشگی به جای قراردادهای مدت دار، دارد.

وی در این رابطه افزود:

"به عقیده ی من این یک تصمیم درست بوده و ما برای انجام و عقد این قراردادها به سرعت دست به کار خواهیم شد.

ما به موازات برنامه های مشخص شده، پروژه ی بزرگ تولید و نصب تجهیزات و تسلیحات نظامی بر روی هواپیماهای جدید را نیز در صدر برنامه های خو قرار داده ایم. خاطر نشان می کنم که تمامی امور اصولی برای به تحقق نشاندن این پروژه از پیش پایه ریزی شده است."

وی در پاسخ به این سوال که نخستین جنگنده های <میگ – 29K > چه وقت در اختیار ارتش قرار خواهد گرفت، یادآور شد:

"قرار داد مربوط به تحویل جنگده های میگ جدید در سال گذشته به امضا رسیده و بر اساس این قرارداد، 20 جنگنده تک سرنشین و 4 جنگنده ی 2 سرنشین به ناوگان هوایی روسیه ملحق خواهد شد. 3 فروند از این جنگنده ها تا پایان سال جاری میلادی، و مابقی 21 جنگنده به صورت ده و یازده تایی تا پایان سالهای 2014 و 2015 تحویل وزارت دفاع خواهند شد. این تاریخ ها در قرارداد نیز نوشته شده اند."

وی در پایان سخنان خود افزود که تولید جنگنده های میگ جدید، به موزات روسیه برای صادرات نیز درنظر گرفته شده اند. در فاز اول قرارداد، صادرات 16 فروند <میگ – 29K > به اتمام رسیده و فاز دوم قرارداد نیز در حال بررسی می باشد.

  •  
    در میان گذاشتن
 
ایمیل / پست الکترونیکی