06:16 18 سپتامبر 2021
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 80

فعال سیاست خارجی و حقوق بشر اظهار داشت: مثبت اندیشی مردم بهترین کمک به دولت در حل سایر مشکلات کنونی است.

اسپوتنیک - سامان نیازی فعال سیاست خارجی و حقوق بشر در گفتگو با خبرنگار اسپوتنیک در تهران اظهار داشت:حق بر سلامت مردم، حقی بنیادین که تحت تصمیمات سیاسی و رویکرد ناصحیح نگاه به غرب بی اخلاق، مخدوش شده بود.

نیازی درباره تسریع واکسیناسیون با شروع فعالیت دولت سیزدهم گفت: مدت کوتاهی از استقرار دولت سیزدهم می گذرد، رسانه ها باید به دور از هیاهوی تحریف و جریان مسموم، ضمن اطلاع رسانی صحیح به مردم که رسالت حرفه ای و منشور اخلاقی آنهاست و از طرفی هم حق دسترسی به اطلاعات درست از حقوق سیاسی اجتماعی بشر است و فقدان آن اثر مستقیم در نقض حقوق اولیه و نسل اولی حقوق بشر دارد، نسبت به اتفاقات خوب و عملکرد جهادی دولت سیزدهم در راستای فراهم کردن مؤلفه های مهم تضمین حق بر سلامت مردم به ویژه در دوره پاندمی ویروس منحوس کرونا اطلاع رسانی مبتنی بر گزاره های امیدبخش و شادی‌ آفرین داشته باشند.

به گفته این فعال حقوق بشر: این مهم در شادابی جامعه و مثبت اندیشی مردم بهترین کمک به دولت در حل سایر مشکلات کنونی است دولت مردمی که با وجود حجم بالای مشکلات بی سابقه روی نقش آفرینی مردم به عنوان ولی نعمتان حساب ویژه باز کرده است.

تدبیر دقیق مدیریتی و کنشگری مقام ریاست جمهوری در مسائل کلان نظیر موضوع کرونا که تولید کننده طیف وسیعی از مشکلات برای مردم است، فاکتور مهمی است که ارزش ذاتی آن در همین زمان کوتاه استقرار دولت مردمی سیزدهم در مسئله مدیریت واکسیناسیون گسترده از طریق خرید موفق واکسن و نیز مدیریت داخلی در تزریق رکورد شکن آن مبرهن است.

نیازی افزود: روح آرامش و ثبات در پی سرعت گرفتن واکسیناسیون، امکان تصمیمات عالمانه‌تر را فراهم کرده‌ است و این خود بخشی از بایسته های حکمرانی شایسته اسلامی و از حقوق طبيعی شهروندان جامعه اسلامی است.

ضمن تشکر از شخص رئیس جمهور به دلیل اهتمام بی وقفه در تضمین حق بر سلامت مردم و صیانت از آن که در واقع صیانت از حق حیات و کرامت انسانی است، مرحله بعد که وظیفه رسانه ها در صیانت از حقوق اجتماعی و سیاسی مردم در موضوع شفافیت در این مهم و بیان و تصویر کردن اثرات حضور مستقیم آنها در تصمیمات کلان و به طور ویژه‌ تر بحث انتخابات و گزینش رویکرد درست در تامین حقوق بنیادین‌ شان است.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک