20:53 25 اکتبر 2021
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 50

ایران در سرتاسر خود در ماه اخیر قطعی برق را تجربه کرد

ایران در سرتاسر خود در ماه اخیر قطعی برق را تجربه کرد عده‌ای کمبود برق را ناشی از کم آبی و خشکسالی موجود در سال جاری می دانند و بسیاری نیز بر این باورند استخراج بی رویه و بعضاً غیر مجاز رمز ارز سبب کمبود برق در سال جاری شده موضوعی که سال گذشته نیز ایران با آن دست به گریبان بود، رئیس جمهور ایران نیز اخیراً استخراج رمز ارز را محدود کرده و بانک مرکزی همچنین تعدادی رمز ارز را به عنوان ارزهای دیجیتال تایید شده برای استخراج توصیه کرده.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران آقای دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی خود گفت:« با توجه به افزایش مصرف برق ناشی از گرمای زودرس و کم آبی، دولت برای مدیریت مصرف برق مصوب نمود دستگاههای اجرایی و ادارات و بانکها و نهادهای عمومی غیردولتی به میزان 50 درصد سال گذشته در مصرف برق صرفه جویی کنند.

همچنین وزارتخانه های نیرو، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات، کشور و نیروی انتظامی موظف شدند نسبت به شناسایی، جمع آوری و متوقف کردن فعالیت مراکز و دستگاههای غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام نمایند.

همچنین صنایع بزرگ موظف شدن از 15 خرداد تا 15 مرداد با تدابیری مثل تغییر ساعت کار و یا طرح تعطیلات سالانه در مجموع 3 هزار مگاوات کاهش مصرف از ساعت 12 تا 21 داشته باشند.

در یک مصوبه دیگری پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی 200 هزار واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و حاشیه شهرها با ضمانت سفته زنجیره ای درسال  1400 توسط بانکها عامل تعیین شد.

سقف فردی تسهیلات مبلغ 100 میلیون تومان و سود سهم متقاضی برای تسهیلات 5 درصد است».

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک