23:51 18 اکتبر 2021
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 202

موزه پیروزی، اصلی‌ترین موزه تاریخی-نظامی در روسیه با موضوع جنگ بزرگ میهنی و جنگ جهانی دوم و یکی از بزرگترین موزه‌های تاریخی-نظامی در جهان است.

اسپوتنیک - ایده ایجاد مجموعه یادبود و موزه‌ای باشکوه در مسکو برای بزرگداشت پیروزی مردم شوروی در جنگ بزرگ میهنی اولین بار توسط گئورگی کنستانتینوویچ ژوکوف، فرمانده افسانه‌ای شوروی مطرح گردید. کار ساخت در ابعاد وسیع این مجموعه در سال ۱۹۸۵ آغاز گردید. اما افتتاح این مجموعه در تاریخ ۹ مه ۱۹۹۵ صورت پذیرفت و در این مراسم افتتاحیه، روسای ۵۵ کشور جهان که برای جشن‌ پنجاهمین سالگرد پیروزی در مسکو گرد هم آمده بودند، حضور داشتند.

امروزه این موزه، متشکل از ۴ بخش، یکی از نهادهای برجسته برای مقابله با تلاش برای جعل تاریخ و همچنین مرکزی برای آموزش میهن پرستان نسل جدید در فدراسیون روسیه است. این موزه دارای ۳۰۰۰۰۰ شی تاریخی، ۴۰۰ مورد تجهیزات نظامی بوده و فضای نمایشگاه ۱۱۰،۰۰۰ متر مربع است.

یکی از درخشان ترین اماکن این موزه، بخش تجهیزات نظامی دهه ۳۰-۴۰ میلادی است که اسپوتنیک در یک گزارش ویدیویی ویژه به آن پرداخته است.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Sputnik Iran (@sputnik_ir)

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک