02:47 03 اوت 2021
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
0 80

آنها برای تهیه "اسپوتنیک وی" روسی صف های طولانی می کشند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از رسانه تریبون (پاکستان) می نویسد: موج جدید ویروس کرونا پاکستان را فرا گرفته است. بلاخره هفته گذشته، افراد خصوصی توانستند این واکسن را خریداری کنند.

کراچی - مقامات پاکستانی آغاز واکسیناسیون رایگان را برای کارکنان بهداشت و درمان و شهروندان بالای 50 سال اعلام کردند. اما اوضاع به کندی بهتر می شود و ماه گذشته این کشور به بخش خصوصی اجازه داد تا بازرگانان این واکسن را خریداری کرده . به مردم ارائه دهند. اولین دور فروش واکسن Sputnik V آغاز شد که می توان آن را با قیمت حدود 12000 روپیه پاکستان (80 دلار) با بسته بندی دو دوز خریداری کرد. با وجود این قیمت ، چند مرکز واکسیناسیون صف های طولانی را گزارش کردند. برخی از ساکنان کراچی تقریباً سه ساعت در صف ایستادند. بیشتر آنها جوان پاکستانی هستند، زیرا هنوز واجد شرایط واکسیناسیون رایگان نیستند. سعد احمد 34 ساله روز یکشنبه پس از واکسیناسیون در یک کلینیک خصوصی نخبه در کراچی به رویترز گفت: "من بسیار خوشحالم که توانستم واکسن بزنم ، زیرا اکنون این کار برای مسافرت ضروری است."

خانم نشوا احمد، مسئول واکسیناسیون در بیمارستان جنوب شهر کراچی ، به رویترز گفت که به محض اینکه بیمارستان شروع به واکسیناسیون برای همه کرد ، یک صف طولانی بوجود آمد.

عکس های صف در بیمارستان ها در شبکه های اجتماعی ظاهر شد - مردم تا اواخر شب ایستادند. یکی از کارمندان یکی از بیمارستان ها گفت که فقط در طی دو روز ، همه 5000 دوز "اسپوتنیک وی" خریداری شده توسط بیمارستان وی یا استفاده شده یا از قبل رزرو شده است. به گفته وی ، شرکت ها ، از جمله یکی از بزرگترین بانک های پاکستان ، مقدار زیادی واکسن برای کارمندان خود خریداری کرده اند.

اگرچه فروش خصوصی واکسن از هم اکنون آغاز شده است ، اما همچنان اختلاف بین دولت و واردکنندگان بر سر قیمت وجود دارد. در ابتدا ، مقامات پاکستانی موافقت کردند که واکسن های وارداتی را از سقف قیمت آزاد کنند، اما سپس اعلام کردند که حداکثر قیمت ها را تعیین می کنند. یک شرکت دارویی که 50 هزار دوز "اسپوتنیک وی" را خریداری کرده است ، علیه دولت شکایت کرده است. سرانجام ، دادگاه به آن اجازه داد تا واکسن را به قیمت خودش بفروشد تا زمانی که مقامات محدودیت قیمت را تعیین کنند.

در حالی که موج جدیدی از ویروس کرونا در سراسر کشور فراگیر شده و مراکز درمانی به سرعت در حال پر شدن هستند ، فروش خصوصی آغاز شده است.

همانطور که اسد عمر رئیس ستاد ملی عملیات و مدیریت مبارزه با کرونا در پاکستان در توئیتر خود نوشت، اکنون   3568 بیمار تحت مراقبت های ویژه هستند - این رقم مهمی است ، بالاترین رقم از آغاز ابتلا به بیماری همه گیر. تاکنون در پاکستان 687908 مورد عفونت و  778 14 مرگ ثبت شده است.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک