04:25 03 دسامبر 2020
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 30

دبیر خانه سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که جشنواره جهانی فیلم فجر در سال 1399 لغو شده و به سال 1400 موکول شده است.

اسپوتنیک - به استناد بیانیه ای که توسط دبیر خانه سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر منتشر شده و یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری اسپوتنیک در تهران قرار گرفته برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر در سال 1399 لغو شده و به سال 1400 موکول شده.

در این بیانیه همچنین آمده:به دلیل تأثیر بحران کرونا بر تمامی فعالیت‌ها و رویدادهای مهم سینمایی جهان، سی‌و‌هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر نیز در سال ۱۳۹۹ برگزار نمی‌شود و به سال آینده موکول شد.

 به گزارش ستاد خبری جشنواره جهانی فیلم فجر، «محمدمهدی عسگرپور» دبیر سی‌ و‌ ‌هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام کرد: در پی شیوع ویروس کرونا در سطح جهان طی سه ماه اخیر و پس از بررسی‌های اولیه در اسفندماه ۹۸، به نظر رسید امکان برگزاری سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به جای پایان فروردین ۹۹ در نیمه دوم خرداد وجود دارد، اما روند شیوع بیماری به گونه ‌ای پیش رفت که تعدادی از جشنواره‌ های جهانی که در نیمه اول سال ۹۹ در تقویم جشنواره ‌ها  ثبت شده بودند، لغو شدند و یا به تعویق افتادند.

وی همچنین بیان کرد: در حال حاضر با اینکه امکان برگزاری نیمه مجازی این جشنواره وجود دارد و بخش قابل توجهی از روند اجرایی جشنواره مثل انتخاب فیلم‌های بخش های مختلف و طراحی برخی زیرساخت‌ های جدید طی شده، اما به دلیل نبود امکان حضور بیشتر فیلم سازان و دست اندرکاران خارجی که شامل عمده کشورهای درگیر با ویروس کرونا هستند و همچنین شرایط  داخلی، طی هماهنگی با دکتر «حسین انتظامی» رییس سازمان سینمایی و همچنین «فیاپف»، برگزاری سی ‌و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر در سال ۱۳۹۹ لغو و از هم اکنون تمهیدات لازم برای برگزاری در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ اندیشیده شده است.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک