20:56 29 اکتبر 2020
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
ویروس کرونا در جهان (2204)
2140

سفارت ایران در کویت پی گیر اوضاع ایرانیان مبتلا به کرونا در کشور کویت است.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران در پی انتشار کلیپی از یکی از ایرانیان مقیم کویت که شرایط نابسامان برخورد با برخی شهروندان مقیم ایرانی که به کرونا مبتلا هستند سفارت جمهوری اسلامی ایران بیانیه ای صادر نمود که یک نسخه از آن در اختیار اسپوتنیک قرار گرفت.

اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت به شرح زیر است:

با توجه به انتشار گسترده کلیپ یکی از هموطنان مقیم کویت  که به شرایط نابسامان قرنطینه معترض است نظر هموطنان عزیز مقیم کویت و همه عزیزان پیگیر را به  موارد ذیل  جلب می نماییم.

۱- متعاقب ابتلای تعدادی از  مقیمین غیر ایرانی به کرونا در کویت، محل اقامت آنان که متاسفانه یک مجتمع مشترک مجردی غیر بهداشتی و شامل اتباع هندی، مصری، بنگالی، پاکستانی، ایرانی و غیره بوده است در راستای پروتکل وزارت بهداشت کویت مورد بررسی و از کلیه ی ساکنین آن مجتمع مسکونی در منطقه دسمان شرق تست کرونا گرفته شد. بنا بر اطلاعیه وزارت بهداشت کویت ۳۸ نفر آنان مبتلا به کرونا در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفته  و ۵۴۰ نفر دیگر بالاجبار از مجتمع مذکور خارج و ملزم به گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه در یک کمپ خارج شهر شده اند.

۲- بخش کنسولی سفارت به محض دریافت کلیپ،  تماس ها و پیگیری های خود را با بخش های ذی ربط وزارت خارجه و بهداشت برقرار نمود. بنا به گفته ی مقامات مسئول کلیپ منتشره مربوط به ساعات اولیه قرنطینه بوده و شرکت تامین کننده مواد بهداشتی و غذایی مکلف به تامین نیازهای اماکن قرنطینه شده است. 

۳- سفارت بر تامین مواد بهداشتی و غذایی هموطنان قرنطینه شده مصر است  و پیشنهاد اعزام نماینده سفارت به محل قرنطینه را به مقامات  مسئول ارائه داده و همچنان در حال پیگیری است.

۴ - با پیگیری های به عمل آمده و بر اساس آخرین اطلاع دریافتی مقرر شده است افراد قرنطینه شده(ایرانی و غیر ایرانی) به مکان مناسب تری نقل مکان نمایند.

۴- با توجه به وضعیت حساس و شرایط اضطراری حاکم بر کویت که دو سوم جمعیت کشور را نیروهای خارجی تشکیل می دهند، جلوگیری از شیوع کرونا در بین هموطنان مقیم جزئی از وظایف قطعی نمایندگی بوده، در عین حال سفارت جمهوری اسلامی خود را موظف به پیگیری مطالبات هموطنان عزیز می داند و بار دیگر از هموطنان می خواهد صحت و سقم مطالب منتشره در فضای مجازی را از  طریق مراجع و منابع موثق راستی آزمایی کنند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2204)

مرتبط:

پیش بینی سقوط اتحادیه اروپا در پی شیوع ویروس کرونا
اولین و دقیق ترین علامت کرونا ویروس چیست؟
روند رشد تعداد قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا کاهش یافت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک