18:23 02 ژوئیه 2020
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1689)
0 301

وسایل جدید ضد کرونای ساخت روسیه در چین تست خواهند شد.

اسپوتنیک به نقل "شین هوا": وسایل جدید ضد کرونای ساخت روسیه در چین تست خواهند شد.

دانشمندان سیبری وسایلی را ارائه دادند که اثربخشی مبارزه با کرونا را افزایش می دهد. در میان آنها واکسن های دارای عمل سریع، انواع جدیدی از ماسک های محافظ و سیستم های تست نسل جدید وجود دارد.

نشریه شعبه سیبری آکادمی علوم روسیه در نووسیبیرسک گزارش داد که موسسات علمی و پزشکی چین آمادگی خود را برای تحقیق مشترک و پیشرفت دادن پژوهش های ضد ویروس مؤسسات علمی سیبری برای کشف، پیشگیری و درمان کرونا ابراز داشتند. منظور سیستم های آزمایش، ماسک های پزشکی و واکسن های عمل سریع است.

در گزارش خاطرنشان می شود که چین این همکاری را در چارچوب همکاری با موسسات تحقیقاتی کشورهای مختلف آغاز کرد. آکادمیسین میخائیل وویوودا معاون آکادمی علوم سیبری به آن نشریه گفت: کارمندان مؤسسات ما به پیشنهاد چین فوراً پاسخ دادند و اطلاعاتی را ارائه دادند که می تواند برای حل مشکل عفونت کروناویروس مفید باشد. علاوه بر این، نه تنها نهادهای بیولوژیکی و پزشکی پیشنهادهای خود را پیش کشیدند.

وی همچنین به موضع شفاف چین در رابطه با اطلاعات در مورد خصوصیات ویروس تحریک کننده بیماری، عوامل مربوط به شیوع عفونت، ماهیت این دوره و اقدامات انجام شده برای محدود کردن آن اشاره کرد.

از جمله تحولاتی که دانشمندان سیبری برای آزمایش در چین تهیه کرده اند، نسخه های مختلفی از ماسک های محافظ با خصوصیات منحصر به فرد، سیستم های آزمایش نسل جدید برای تشخیص ویروس کرونا مبتنی بر واکنش زنجیره ای ایزوترمال است. همچنین پیشنهادهایی برای پیشرفت سریع واکسن ها و داروها بر اساس پادتن هایی که مریض های سابق کسب کرده اند وجود دارد. وویودا تأکید کرد: "این کار مطابق با آن راهبردی هم آواز است که اثربخشی معیینی در معالجه عفونت کرونا در بیماران ووهان، به ویژه در بیماران وخیم نشان داده است."

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1689)

مرتبط:

پیشنهاد پرداخت مبلغی پول به هر امریکایی به خاطر شیوع ویروس کرونا
تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در جهان از 209 هزار نفر عبور کرد
کمک 23.4 میلیون دلاری ژاپن به ایران برای مقابله با کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک