05:41 10 ژوئیه 2020
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 32

شرکت ملی نفتکش ایران اخبار و فیلم‎های منتشر شده درخصوص ادامه نشت نفت از کشتی SABITI و ایجاد آلودگی زیست محیطی توسط این کشتی را تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، کشتی نفتکش ایرانی SABITI که 19 ام مهر ماه حوالی ساعت 5 صبح دچار انفجار شده بود به زودی به آبهای خلیج فارس می رسد و تاکید شده که خدمه ی آن در سلامت کامل هستند.

روز گذشته نیز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران دکتر حسن روحانی، در نشست مطبوعاتی خود اعلام کرد: اصابت موشک ها به این نفتکش کار یک گروهک یا اقدامی تروریستی نبوده بلکه از سوی یک دولت انجام شده و فیلم های این موضوع به طور دقیق در حال بررسی است.

روابط عمومی و امور بین‎الملل شرکت ملی نفتکش ایران با اعلام توقف نشت نفت از کشتی حادثه دیده SABITI به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفت: فیلم ها و تصاویر منتشر شده در خصوص نشت نفت از این کشتی مربوط به روز حادثه (جمعه 19 مهر) و ساعات پس از اصابت راکت به آن است.

شرکت ملی نفتکش ایران با اعلام اینکه نشت نفت از کشتی SABITI چند ساعت پس از حادثه، با تلاش و اقدامات فنی انجام شده توسط پرسنل تلاشگر این کشتی، متوقف شد افزود: با اقدامات و تدابیر فنی اتخاذ شده و لیست (List) کشتی، حفره های ایجاد شده توسط اصابت راکت به سطح بالای آب منتقل شد و در نتیجه نشت نفت کاملا متوقف گردید؛ تصاویر و فیلم‎های موجود گویای توقف نشت نفت از کشتی است و برخلاف اخبار منتشره و ادعاهای مطرح شده، این کشتی نفتکش ظرف ۳ روز گذشته هیچ گونه نشت نفت و آلودگی زیست محیطی نداشته است.

کشتی SABITI در حال حاضر در وضعیت کاملا متعادل و ایمن از تنگه باب المندب عبور کرده و به زودی به آب های خلیج فارس وارد خواهد شد.
کشتی نفتکش SABITI روز جمعه 19 مهرماه جاری در 60 مایلی بندر جده عربستان هدف اصابت دو راکت قرار گرفت که در اثر این حمله بدنه و دو مخزن این کشتی آسیب دید.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک