10:51 24 ژانویه 2020
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
حمله به نفتکش ایران در دریای سرخ (26)
1421

صبح امروز حادثه نفتکش باز هم خبر ساز شد این سومین حادثه برای نفتکش های ایرانی طی شش ماه گذشته دقیقا در همین نقطه می باشد، امری که شک و شبه های زیادی را ایجاد کرده.

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران در رابطه با این موضوع به خبرنگار اسپوتنیک در تهران اطلاع داد:

نفت کش ایرانی SABITY متعلق به شرکت ملی نفتکش صبح امروز در دو انفجار جداگانه احتمالا بر اثر اصابت موشک در ساعت های 5 و 5:20 صبح در 60 مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است.

دو مخزن اصلی نفت در کشتی فوق اسیب دیده و نفت موجود در ان در حال خروج به دریای سرخ بود.

خوشبختانه همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن بوده و کشتی نیز در حال حاضر در وضعیت با ثباتی قرار دارد و تنها بدنه کشتی اندکی آسیب دیده است که کارکنان کشتی در صدد کنترل آن هستند.

کارشناسان فنی کشتی و کارشناسان مستقر در اتاق اضطرار شرکت در حال بررسی وضعیت و علل این حادثه هستند.

روابط عمومی شرکت ملی نفتکش در ادامه افزود:

بر خلاف برخی اخبار منتشر شده هیچ گونه حریقی در کشتی رخ نداده است و کشتی کاملا در وضعیت باثبات قرار داشته و خوشبختانه همه کارکنان در وضعیت کاملا ایمن و سالم به سر میبرند، همچنین بر اساس آخرین گزارش های دریافتی از کشتی سانحه دیده SABITY نشت نفت از کشتی به حداقل رسیده است.

 بار دیگر تاکید بر این نکته ضروریست که هیچگونه حریقی در کشتی رخ نداده و همه پرسنل در وضعیت کاملا ایمن و سالم قرار دارند و وضعیت کلی کشتی نیز در حال کنترل است.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

موضوع:
حمله به نفتکش ایران در دریای سرخ (26)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک