گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
0 164

ترامپ خواستار به رسمیت شناختن بلندی های جولان به عنوان سرزمین تحت حاکمیت اسرائیل شد. یک سیاستمدار ارشد روسی: مسکو هرگز با تعلق جولان به اسرائیل، موافقت نخواهد کرد.

اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری کورسور اسرائیل: مسکو، اسرائیلی ها را از داشتن ارتفاعات جولان منع کرده است. به گزارش ریانووستی روسیه، مسکو هرگز به رسمیت شناختن ارتفاعات جولان بعنوان بخشی از خاک اسرائیل را قبول نخواهد کرد. چنین بود بیانیه اولگ موروزوف، عضو کمیته بین الملل شورای فدراسیون، سنای روسیه.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، قبلا بخاطر شناخته شدن بلندی های جولان به عنوان قلمرو اسرائیل اظهار نظر کرد.موروزوف همچنین خاطرنشان کرد که ترامپ بدین سان جهانیان و دنیای عرب را سربسر گذاشته و هدف های خود را دنبال می کند.

هدف اول این است که اسرائیل به حد نزدیکتر به آمریکا پیوسته شود تا بداند که تنها متحد آن ایالات متحده است. سناتور روسی گفت: هدف دوم، تجزیه دنیای عرب است. اگر کسی چیزی نگوید این امر آنرا به ایالات متحده متصل می کند و وحدت عربی را در این موضوع تضعیف می کند. هدف سوم ایراد ضربه به سوریه و همکاری آن با روسیه است. همانطور که "کورسور" اعلام کرد، بیانیه جنجالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در 21 مارس نشان می دهد که "زمان آن رسیده است که ایالات متحده ارتفاعات گولان را بعنوان بخشی از خاک اسرائیل را به رسمیت بشناسد. این اعلامیه باعث شد که سیاستمداران اسرائیلی تشویق شوند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در صفحه فیس بوک خود نوشت: "در زمانی که ایران سعی می کند سوریه را به پایگاهی برای نابودی اسرائیل تبدیل کند، رئیس جمهور ترامپ اقدام جدی می کند و حاکمیت اسراییل را در ارتفاعات گلان به رسمیت می شناسد. با تشکر از شما، رئیس جمهور ترامپ!

وزیر امور خارجه، اسرائیل کاتز، همچنین از اعلامیه رئیس جمهور دونالد ترامپ که ادعا کرد که دولت ایالات متحده حاکمیت اسراییلی را در جولان به رسمیت می شناسد، استقبال کرد. در بیانیه او آمده است: "این حادثه تقریبا 40 سال پس آن اتفاق افتاده که دولت مناخم بگین چنین تصمیم تاریخی را اتخاذ کرد. شناختن حاکمیت اسرائیلی جولان توسط اسرائیل، امنیت اسرائیل در منطقه و وضع آن را تقویت خواهد کرد. این گام واکنشی به تجاوز ایران از خاک سوریه خواهد بود و به عنوان یک پیام واضح برای اسد خدمت می کند که از نظام آیت الله ها حمایت می کند."

کورسور در پایان نوشت: لازم به ذکر است که اخیرا کرملین به طور مداوم برخورد خود نسبت به اسرائیل را سختتر کرده است و از گروه ها و کشورهایی حمایت می کند که هدفشان نابودی اسرائیل است.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک