16:48 18 اکتبر 2019
نتیجه اسلام هراسی و اسلام ستیزی

نتیجه اسلام هراسی و اسلام ستیزی

© AP Photo / Mark Baker
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 353

"می‌خواستم به مسلمانان بگویم که سرزمین ما هرگز سرزمین شما نخواهد شد؛ زمین ما متعلق به خود ماست؛ تا زمانی که یک سفید پوست زنده باشد، هرگز نمی‎توانید به سرزمین‌های ما هجوم بیاورید و هرگز جایگزین مردم ما نخواهید شد".

جمله ای که تروریست مهاجم به مسجدی در نیوزیلند قبل از حمله منتشر کرد و طی حمله حدود پنجاه انسان بیگناه و صدها تن دیگر به خاک و خون کشیده شدند.
کسی که این جمله این تروریست را می شنود فکر می کند که استرالیا و نیوزیلند از ابتدا ملک سفید پوستان بود و متوجه نیست که سفید پوستان اروپایی 20 ملیون بومی استرالیایی و نیوزیلندی را قتل عام کردند و سرزمین آنها را غصب کردند.
آیا مسلمانان بودند که شش ملیون یهودی را در اروپا قتل عام کردند وهلوکاست را ایجاد کردند و سپس برای تکفیر گناه های خود سرزمین فلسطینی ها را به یهودی ها دادند؟
آیا مسلمانان بودند که جنگ های جهانی را شروع کردند و ملیون ها انسان را در سرتاسر جهان به خاک و خون کشیدند؟
آیا مسلمانان بودند که بمب اتم را اختراع کردند و یا آن استفاده کردند تا در یک لحظه صدها هزار نفر را قتل عام کنند؟
آیا مسلمانان بودند که ده ها ملیون سرخ پوست را در قاره آمریکا قتل عام کردند تا سرزمین های آنها را غصب کنند؟

آیا مسلمانان بودند که 180 ملیون آفریقایی را به عنوان برده از خانه و کاشانه دزدیدند و 80% آنها به دلایل مختلف وسط راه جانشان را از دست دادند وبا بی وجدانی آنها را در اقیانوس اطلس انداختند تا خوراک کوسه ها شوند؟
آیا مسلمانان بودند که انواع و اقسام سلاح های کشتار جمعی را ساختند و با آن جهان را به خاک و خون کشیدند؟
آیا مسلمانان بودند که ملیون ها نفر را در خاورمیانه قتل عام کردند وعروسی ها را به عزا تبدیل کردند؟
سفید پوستان استرالیا و نیوزیلند عموما فرزندان دزدان و قاتلان وخلافکارانی هستند که چند قرن پیش از اروپا تبعید شدند و شاید بتوان گفت تنها کسانی که حق ادعا بر مالکیت این سرزمین ها را ندارند همین سفید پوستان می باشند.
امروزه به دلیل ایجاد فضای اسلام ستیزی در جهان و اسلام هراسی ای که بوجود آمده برخی به خود اجازه می دهند که به خانه های امن الهی حمله کنند و انسان های نماز گذار بی گناه را قتل عام کنند.
امروزه اگر در میانمار صدها هزار مسلمان هم کشته شوند در هیچ جای جهان کوچکترین واکنشی نسبت به قتل عام آنها و یا فجایعی که با آن برخورد می کنند انجام نمی شود.
اما مثلا در اروپا و یا اسرائیل اگر خون از دماغ یک نفر بیاید سازمان ملل و کل مجامع بین المللی و کل جهان برای مدت ها مشغول محکوم کردن و تحلیل دلیل این ماجرا می شوند.
آیا وقت آن نرسیده که رهبر های کشورهای اسلامی (البته اگر خود را مسلمان می دانند) همه اختلافات خود را کنار بگذارند و تلاش کنند از طریق مجامع بین المللی قوانین و مقرراتی را تصویب کنند که جلوی اسلام هراسی و اسلام سیتیزی در جهان را بگیرند.
سازمان کنفرانس اسلامی چه کاره است، یا شاید بهتر است سوال کنیم اصلا کجاست؟
بحث امروزه نه مربوط به شیعه است و نه سنی، نه مربوط به طرفدار ولایت فقیه است و نه اخوان المسلمین و یا وهابی ها و یا سلفی ها و یا…
امروزه کل مسلمانان جهان با یک دیدگاه کلیشه ای خصومت وار مواجه هستند که همه را تهدید می کند.
علیرغم همه اختلاف نظر هایی که ممکن است با گروه هایی مانند القاعده و یا طالبان و یا حتی داعش داشته باشیم اما باید بپذیریم اصلی ترین دلیل گرایش جوانان مسلمان به این گروه ها این است که بسیاری از رهبران کشورهای اسلامی امروزه به ابزاری در دست آمریکا ودشمنان مسلمانان تبدیل شده اند.
وقطعا اگر سازمان ها و مجامع جهانی جهت جلوگیری از این رویه کاری انجام ندهند تروریسم و خصومت در جهان بیش از پیش افزایش خواهد یافت و به این دلیل این ماجرا فقط یک ماجرای مربوط به کشورهای اسلامی نمی باشد بلکه یک ماجرای بین المللی است که همه جهانیان باید به آن توجه داشته باشند.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک