18:35 22 سپتامبر 2020
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 211

در چارچوب چهلمین جشنواره ی بین المللی فیلم مسکو، نمایش ۱۲ فیلم شرکت کننده در بخش مسابقه ی فیلم کوتاه برای خبرنگاران و صاحبان نظر آغاز گردید.

در بین آنها فیلمی از کارگردان جوان ایرانی روناک جعفری نیز حضور دارد. این اولین کارگردان زن ایرانیست که در جشنواره بین المللی فیلم مسکو شرکت می کند. فیلم او با نام «بدل» در بین فیلم های دیگر بخش فیلم کوتاه بسیار متمایز است. ویژگی این فیلم ، ژانر غیر معمولی «سورئالیسم» است که ترکیبی غیرعادی و حتی متناقض از خواب و واقعیت را در خود دارد. شاید به همین خاطر بود که در زمان نمایش فیلم، تماشاچیان مسکویی در جایشان میخکوب شده و با دقت جزئیات فیلم را دنبال می کردند تا خط اصلی ماجرای فیلم را درک نمایند.
برای کارگردان یعنی خانم روناک جعفری بسیار مهم بود که فیلمش در جشنواره فیلم مسکو به نمایش درآمده است برای آنکه علاقه ی ویژه ای به سینمای روسیه دارد.
خانم روناک جعفری در مصاحبه ای با اسپوتنیک درباره فیلم خود، آثارش و طرح هایش برای کار با سینماگران روس به طور مفصل شرح می دهد.

 

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مرتبط:

ایران قلوب روس ها را تسخیر خواهد کرد
فیلم ایرانی "دختر" قلب های تماشاگران روسی را از آن خود کرد
کارگردان ایرانی: روسها سینمای ایران را بهتر حس می کنند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک