05:40 19 مارس 2019
موشک های پرتاب شده به سوریه تا روسیه رسیدند

موشک های پرتاب شده به سوریه تا روسیه رسیدند

© REUTERS / U.S. Navy/Lt. j.g Matthew Daniels
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
2332

روسیه می تواند از موشک های عمل نکرده آمریکایی در سوریه، تحقیقات مفیدی انجام دهد.

به گزارش اسپوتنیک، با استناد به وزارت دفاع روسیه، دو موشک بالدار آمریکایی پرتاب شده به سوریه در دست نظامیان روسیه قرار گرفتند.

به گفته ویکتور موراخوفسکی کارشناس نظامی روس، سردبیر مجله "زرادخانه ملی"، سوریه دو موشک بالدار آمریکایی را که هنگام حمله اخیر آمریکایی منفجر نشدند در اختیار وزارت دفاع روسیه گذاشت.

موراخوفسکی ادامه داد: کارشناسان روسی به برکت دو موشک بالدار تحویل شده توسط سوریه، که در طی حمله ایالات متحده به آن کشور مورد استفاده قرار گرفته اما منفجر نشدند، قادر خواهند بود با آخرین پیشرفت های فناوری غرب آشنا شده و سیستم دفاع ضد موشکی و الکترونیکی خود را بهبود ببخشند.

او سپس گفت: این یافته ها می تواند برای کشور ما بسیار مفید باشد. متخصصان روسیه مدل های غربی سلاح را کپی نمی کنند، زیرا ما خط توسعه خودمان را داریم، اما آنها علاقه مند خواهند بود تا آخرین تحولات غرب در این زمینه را ببینند. برخی از موشک های مورد استفاده در حمله به سوریه جدید نبودند و بعضی از آنها برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفتند.

او توضیح داد که موشک های آمریکایی مورد استفاده فرانسه و بریتانیا کاملا جدید بودند. به نظر وی، موشک آمریکایی Tomahawk بلوک IV که در جریان حمله مورد استفاده قرار گرفت نیز قابل توجه است.

همچنین جالب است نگاهی به موشک آمریکایی JASSM-ER بیاندازیم که برای اولین بار توسط ایالات متحده در عملیات های جنگی علیه سوریه مورد استفاده قرار گرفت. تحقیق این موشک ها می تواند به روسیه کمک کند سیستم دفاع موشکی و رادیو الکترونیک را بهبود بخشد. ما قادر خواهیم بود جزئیات بیشتر در خصوص آخرین پیشرفت های غرب را بیاموزیم. طراحان علاقمند خواهند بود تا این موشک ها را مشاهده کنند.

پیشتر، رسانه ها به نقل از یک منبع در وزارت دفاع سوریه اطلاع دادند که دو موشک آمریکایی که در حملات 14 آوریل به سوریه پرتاب شده بوند، توسط ارتش سوریه یافت شده و به ارتش روسیه تحویل داده شدند.

گفتنی است، ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه صبح روز 14 آوریل حملات موشکی به تاسیسات دولتی سوریه را که به نظر آنها برای تولید سلاح های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند، انجام دادند.

آنها بیش از 100 موشک به سوریه پرتاب کردند، که بیشتر آنها توسط دفاع هوایی سوریه نابود شدند. نیروهای روسیه وارد عملیات نشدند، اما همه پرتاب ها را رصد و ثبت کردند.
نه کارشناسان نظامی روسیه و نه ساکنان محلی واقعیت حمله شیمیایی را تأیید نکردند که بهانه ای برای ضربات هوایی آمریکا و متحدینش شده است.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک