گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
170

اقدامات تحریک آمیز آمریکا موجب خشم ترکیه شده است.

حسین رویوران کارشناس مسائل خاورمیانه و کشورهای عربی ، جامعه شناس، استاد دانشگاه تهران دانشکده مطالعات جهان، رئیس سابق صدا و سیمای ایران در بیروت در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک در خصوص وضعیت اخیر بی ثباتی در سوریه و نقش مخرب آمریکا در این زمینه اظهار نظر نمود.

حسین رویوران به طور خلاصه در این گفتگو به این نتیجه می رسد که آمریکا در ابتدا به بهانه داعش حضور خود را در خاورمیانه را مسجل کرد، هم اکنون آمریکا باز هم به بهانه داعش حضور خود را در سوریه را به اثبات می رساند. اما حضور آمریکا به دلایل کامل سیاسی است، تقویت کردها و همچنین ایجاد ارتش 30 هزار نفره در مرز شمالی سوریه که در کنترل کردها است، تمامی این اقدامات آمریکا موجب تحریک ترکیه شده است. در نتیجه این اقدامات ترکیه احساس خطر می کند. به همین دلیل ترکیه به سمت اقلیم حرکت کرده است. اما باید این را دانست که آنچه که در شمال سوریه هم اکنون موجب نا امنی در این منطقه شده است، تمامی این ناامنی ها در اقلیم نتیجه اقدامات و سیاست های نابخردانه آمریکا در سوریه است. اقلیم جایی است که بیش از 1 میلیون جمعیت دارد، و در حال حاضر عملیاتی که در آن منطقه صورت گرفته است موجب به خطر انداختن جان این افراد است، که عامل اصلی این ناامنی کشور "آمریکا" است.

خبرنگار اسپوتنیک صدای کامل مصاحبه با جناب آقای حسین رویوران را در زیر آورده است:  

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مرتبط:

چاووش‌اوغلو: ترکیه به دنبال درگیری با سوریه، روسیه و آمریکا نیست
چگونه آمریکا اوضاع سوریه را متشنج می کند
آمریکا استفاده تروریستها از سلاح شیمیایی را در سوریه نادیده میگیرد
آمریکا همکاری با روسیه در سوریه را مثبت می بیند
سوریه مکانی برای رقابت پایگاه های نظامی روسیه و آمریکا
برچسب:
آمریکا, روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک