02:52 22 سپتامبر 2019
چرا نباید قبل از بازی با تیم ملی فوتبال ایران قلیان کشید؟

چرا نباید قبل از بازی با تیم ملی فوتبال ایران قلیان کشید؟

© AFP 2019 / Atta Kenare
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 210

نیمه اول بازی رو به پایان بود و هواداران تیم ملی فوتبال روسیه داشتند با نارضایتی علیه بازیکنان خودی سوت می زدند. تا آن زمان روس ها حتی یک بار به سوی دروازه ایران شوت نکرده بودند و بسیاری از تماشاگران در جایگاه ها شاید حتی پشیمان بودند که چرا در این غروب سرد در کازان در خانه نمانده بودند.

کارلوس کی روش در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی با رعایت ادب ایرانی اعلام کرد تیم وی برای بازی با حریفان قوی تر به روسیه آمده و پس از کسب تجربه ،هشت ماه بعد باز خواهد گشت. بازی نشان داد که سرمربی ایرانیان تعارف کرده است. تیم وی می دانست که چکار کند، با آرامش از عهده مهاجمان روسی بر آمده و به ضد حمله های ثمربخشی می پرداخت. اصلا این بازی شبیه رقابت های انتخابی آسیایی برای ورود به مسابقات جام جهانی 2018 بود که تیم ملی ایران با خط دفاعی مستحکمش تقریبا همیشه با آرامش به نتایج لازم برای خود می رسید. وضع دیروز نیز چنین بود که روس ها فرصت های زیادی برای کسب پیروزی خلق نکردند.
وضعیت در بازی فعلی شبیه بازی شش سال قبل بود که تیم بسیار قوی تر روسیه به کاپیتانی آرشاوین بطور غیر منتظره ای به تیم ایران باخت. این در حالی بود که بسیاری از بازیکنان روسی در آن زمان به حریفان خود بهای کافی نداده و پیروزی بر آنها را آسان می دانستند. کافیست شب نشینی و قلیان کشی آنها در یکی از کلوب های مسکو را در آستانه رویارویی بسیار مهم با تیم اسلواکی برای به دست آوردن حق شرکت در مسابقات جام جهانی 2010 را به یاد آورد.
فکر می کنیم پس از بازی دیروزغرور و خودپسندی روس ها در رابطه با تیم ملی فوتبال ایران و کم بها دادن به حریفان دیگر منتفی شده باشد و اگر طبق نتایج قرعه کشی جام جهانی 2018 تیم های روسیه و ایران هم گروه شوند، کمتر کسی در روسیه دچار احساس آسوده خاطری و رضایت شود.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مرتبط:

گفتگوی کارلوس کی روش با اسپوتنیک در مورد بازی ایران و روسیه
کیروش: بازی دوستانه ایران با روسیه درس خوبی برای ایران بود
ایران – روسیه (1:1) – این نتیجه چگونه رقم خورد!
نمایش ورزش زورخانه ای قبل از بازی ایران و روسیه + فیلم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک