09:39 23 فوریه 2020
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران ۱۳۹۶ (81)
0 51

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

کارشناسانی که ‏خبرگزاری «اسپوتنیک» نظر ‏آنها را در باره وضعیت فعلی در حوزه های رای گیری ‏جویا شده بود، گفتند که علی رغم پیش بینی ها و نظر سنجی های انجام شده در حال حاضر مشارکت بی سابقه ای مردم ایران در سراسر کشور مشاهده می شود. هم صحبت های «اسپوتنیک» تاکید نموده اند که هیچ آماری از شمارش تقریبی آراء تا بامداد روز فردا اعلام نخواهد شد.
خانم عفیفه عابدی، کارشناس ارشد روابط بین الملل مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت ایران در گفت و گو با «اسپوتنیک» با اشاره به سطح بسیار بالایی دموکراسی در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران چنین گفت:

جناب آقای فرزاد رمضانی بونش، هم صحبت دیگر«اسپوتنیک» و کارشناس مستقل و تحلیل گر مسایل بین الملل و منطقه ای در خصوص انتخابات گفت که با توجه به وضعیت کنونی در انتخابات می توان پیش بینی کرد که نتایج نهایی فقط بعد از بامداد روز فردا معلوم شود. این کارشناس محترم ایرانی هچنین تاکید نمود که احتمال زیادی وجود دارد که دور دوم انتخابات برگزار نخواهد شد چرا که رقابت اصلی انتحابات ریاست جمهوری سال 1396 میان دو نفر است: حسن روحانی و ابراهیم و رئیسی:

 

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

موضوع:
انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران ۱۳۹۶ (81)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک