08:27 22 فوریه 2019
رسانه: روسیه هیچگاه سیاست خارجی مستقل خود را نخواهد فروخت

رسانه: روسیه هیچگاه سیاست خارجی مستقل خود را نخواهد فروخت

© Sputnik / Sergey Guneev
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
0 110

روزنامه انگلیسی زبان Global Times چین می نویسد تأئید انتصاب رکس تیلرسون، رئیس شرکت اکسون موبیل به سمت وزیر خارجه آمریکا در سنای این کشور به بهبود روابط مسکو و واشینگتن کمک خواهد کرد اما بر تعامل استراتژیک روسیه و چین تأثیر نخواهد گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور منتخب آمریکا که مراسن تحلیفش 20 ژانویه برگزار می شود، اعلام کرد انتصاب تیلرسون به سمت وزارت خارجه را پیشنهاد خواهد نمود. حالا مجلس سنای کنگره امریکا که حزب چمهوری خواه دارای اکثریت اندکی در آنجا است، باید انتصاب تیلرسون به این سمترا به تصویب برساند.
روزنامه چینی می نویسد در صورت تأئید انتصاب رکس تیلرسون، رئیس شرکت اکسون موبیل که دارای روابط اقتصادی نزدیکی با روسیه است، روابط مسکو و واشینگتن بهبود خواهد یافت.
Global Times می افزاید:" حتی در صورت بهبود نسبی روابط آمریکا و روسیه، این به هیچ وجه بر مشارمت و تعامل استراتژیک روسیه و چین تأثیر نخواهد گذاشت. بیم مسکو و پکن اختلافات ارضی و عقیدتی وجود ندارد. چین حتی در دشوارترین روزها برای روسیه برخورد محترمانه نسبت به همسایه اش و شخص پوتین را تغییر نداد. روابط دوجانبه از بوته آزمایش زمان بیرون آمد".
روزنامه چینی در ادامه خاطرنشان می سازد:" روسیه هیچگاه سیاست خارجی مستقل خود را نخواهد فروخت. بهتر روابط مسکو و واشینگتن صلح در مرز شمالی چین (با روسیه) یا حمایت دو کشور از یکدیگر در بسیاری از مسائل بین المللی را تغییر نخواهد داد".

مرتبط:

در باره نظریه سیاست خارجی روسیه چه باید بدانیم
محوریت کنونی سیاست خارجی روسیه: سامانه های ضد موشک آمریکا، تهدیدی برای روسیه به شمار می آیند
پوتین نظریه ای جدید را در خصوص سیاست خارجی روسیه تصویب کرد
برخی مواضع ترامپ در خصوص سیاست خارجی آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک