21:15 25 سپتامبر 2021
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 404

همانطوریکه قبلاً گزارش شد حسین دهقان وزیر دفاع ایران اعلام کرد که ایران حاضر است به روسیه اجازه دهد که از پایگاه هوایی شهید نوژه همدان استفاده کند

مارینا الشعلان خبرنگار اسپوتنیک از آقای حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه ایران جویا شد که برای نیروی هوافضای روسیه در پایگاه نوژه چه خدماتی قابل دسترسی خواهد بود. این مقام ایرانی در جواب گفت

در این رابطه ویکتور اوزرف رئیس کمیته دفاع و امنیت شورای فدراسیون — سنای روسیه گفت که لزوم بهره برداری از پایگاه هوایی در ایران هنگامی می‌تواند بروز کند که ناو هواپیمابر «آدمیرال کوزنتسوف» که حالا در مدیترانه شناور است از سواحل سوریه دور شده و ممکن نخواهد بود از عرشه آن برای ایراد ضربات به تروریست ها استفاده شود.

گفتنی است که در اواسط اوت نیروی هوافضای روسیه برای اولین بار برای وارد کردن ضربات به واحد های گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره از فرودگاه همدان استفاده کرد.

بزودی وزارت دفاع روسیه خبر داد که جنگنده های روسی که از پایگاه ایرانی به تأسیسات تروریستی در سوریه ضربه می‌زدند به روسیه باز گشتند. ایگور کوناشنکوف نماینده این نهاد اعلام کرد که بهربرداری آتی از پایگاه نوژه بر پایه توافقات متقابل در باره مبارزه با تروریسم در وابستگی به چگونکی موقعیت در سوریه صورت خواهد گرفت.

از آغاز عملیات در سوریه در سپتامبر 2015 تا کنون جنگنده های روسی به درخواست بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای ایراد ضریات از فرودگاه حمیمیم استفاده می کردند. در ماه اوت مقامات سوریه این فرودگاه را برای مدت نامحدود به روسیه واگزار کردند.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مرتبط:

امکان مذاکرات مجدد روسیه و ایران برای استفاده از پایگاه همدان
آیا بمب افکن های روسیه به همدان باز می گردند؟
حجت الاسلام علی یونسی: من مدافع سرسخت استفاده روسیه از پایگاه نظامی همدان هستم
سوء تفاهم در پایگاه نظامی همدان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک