11:30 26 فوریه 2020
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
عملیات نیروی هوافضای روسیه در سوریه (56)
0 301

ژنرال ایگور کوناشنکوف نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که شکاری های سوخو – 33 بلند شده از عرشه ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسوف نه کمتر از 30 نفر از گروه تروریستی جبهه النصره مستقر در استان ادلب سوریه را محو کرد

به گفته ژنرال ایگور کوناشنکوف، در نتیجه «ضربه آتشی گسترده»، شبه نظامیان متحمل تلفات جدی شده و گروه بزرگی از تشکیلات جبهه النصره محو و نابود شد.

به گفته ایگور کوناشنکوف، از طریق چند کانال اطلاعاتی کشته شدن 30 نفر تروریست از جمله محمد حلال، ابو جابر هرموج و ابو البهاء اصفری که حمله به حلب را طرحریزی کرده بود تأیید شد. اصفری مسئول متحد شدن پس مانده های گروه‌های راهزنان جبهه النصره در حلب و حما بود

عباس جمعه کارشناس در امور خاور نزدیک و مقاله نویس مطالب در موضوع های بین‌المللی در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک ضربه به تروریست ها را تنها پیش در آمد در آستانه عملیات شدید آتی نامید. وی چنین گفت:

«این شدیدترین ضربه نیست بلکه یک پیش در آمد است. این ضربه هوایی به مواضع النصره یک تلنگری خوب نه تنها به تروریست ها بلکه به آن بدبینان غربی است که می‌گفتند که کشتی آدمیرال کوزنتسوف یک ویرانه است و جنگنده های مستقر بروی عرشه آن نمی‌توانند کاری بکنند. در زمان حرکت این کشتی به سوی مدیترانه تعداد زیاد موانع وجود داشت: عده‌ای از آن ترسیدند و دیگران چیز های منفی زادی می گفتند».

وی به این امر عطف توجه کرد که آدمیرال کوزنتسوف تنها در اوایل ماه نوامبر وارد مدیترانه شده ولی هم اینک عملیات موفقیت آمیزی انجام داد ولی ائتلاف غربی در طول یک سال نتوانسته است به نتایج ثمربخشی دست یابد».

به عقیده این کارشناس، در باره سوریه می‌توان گفت که غرب همه چیز را به «مسابقه» با روسیه تبدیل کرد. ائتلاف بریاست آمریکا برای مبارزه با تروریسم به هیچ اقدام های جدی مبادرت نورزیده است. او در پایان گفت:

«ممکن نیست کاری شود تا تروریست ها سر عقل آمده ،ترسیده باشند و یا شرافتمندانه عمل کنند. ائتلاف غربی بریاست آمریکا مدت‌ها حوادث جاری در خاور نزدیک را به مسابقه با روسیه بدل کرده و هدفشان محو تروریسم نیست بلکه نشان دادن اینکه روسیه کاری نکرده و آن‌ها همه چیزی را که از دستشان ساخته بکار بردند. ما همراه با روسیه قواعد مقررات را قبول کردیم و میزان جبهه گیری را تعیین نمودیم. حالا نگاه کنیم که آیا آمریکا بتواند خود را تا این حد برساند».

 

 

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

موضوع:
عملیات نیروی هوافضای روسیه در سوریه (56)

مرتبط:

هواپیماهایی از ناو "آدمیرال کوزنتسوف" در حمله به مواضع تروریست ها در سوریه شرکت کردند
نابودی ۳۰ شبه نظامی جبهه النصره طی حملات سو۳۳ از رزمناو دریاسالار کوزنتسوف
مدرنیزه شدن ناو هواپیمابر "آدمیرال کوزنتسوف" در سال 2018
شرکت ناو « دریاسالار کوزنتسوف» و کشتی جنگی « دریاسالار گریگورویچ» در عملیات جنگی سوریه
پرواز جنگنده های "آدمیرال کوزنتسوف"
پرواز جنگنده ها از عرشه ناو هواپیمابر ادمیرال کوزنتسوف در آسمان سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک