12:34 14 دسامبر 2018
عدم بصیرت مأمورین آمریکایی از واقعیت های ایران

عدم بصیرت مأمورین آمریکایی از واقعیت های ایران

© AFP 2018 / ATTA KENARE
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
مارینا الشعلان
0 50

به نوشته نشریهThe Huffington Post ، مایکل فلینّ، رئیس اسبق سرویس نظامی آمریکا و مشاور کنونی دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری از حزب جمهوری خواه، مکرراً از روح الله خمینی، رهبر فقید ایران تقاضای نشر بیانیه و محکوم کردن عمل تروریستی در شهر فرانسوی نیس نموده است.

شب پنجشنبه، در مصاحبه با مِگین ماری کِلّی-برانت، مجری تلویزیون، آقای فلینّ در حین محکوم کردن عمل تروریستی در نیس اظهار کرد:

" میخواهم که امام، آقای خمینی در ایران نظر خود را در سخنرانی ابراز کند".

بعد از گذشته 12 ساعت، مشاور فلینّ بازهم از رهبر فقید ایران درخواست نظر کرده است. به طور خاص، روز جمعه، در برنامۀ Fox & Friends کانال تلویزیونی Foxnews مایکل فلینّ، مشاور دونالد ترامپ گفت:

"من از خمینی،رهبر ایران و پیشروان جهان مسلمین تقاضای محکوم این عمل تروریستی نمودم".


به نظر عماد آبشناس ،کارشناس دائم اسپوتنیک و سردبیر روزنامه "ایران پرِس"، سخن آقای فلینّ، دور از تعجب نبوده چون اولین دفعه نیست که از زبان مقامات آمریکایی چنین اظهارات پوچ و چرندی شنیده می شوند.


واقعاً،این بیانیه آنچنان خنده دار است که برای مأمور عالی رتبه آمریکایی که حتی مورد خنده و تمسخر مؤلفان نشریه آمریکای The Huffington Post شده، اصلاً قابل قبول نیست. نشریه The Huffington Post می نویسد:

"اشتباه و خطای آقای فلینّ مورد درک و فهم بود اگر چنین اظهارات از زبان فرد بدون تجربه در بخش امنیت ملی شنیده می شد. ولی آقای مایکل فلینّ که زمانی رئیس یکی از بغرنجترین دستگاه سرویس در جهان بود به خود حق خبرگی می دهد که "کشورهای مستقل" را به عملی دعوت فرماید".


آقای عماد آبشناس همچنین موافق است که مشکل در عدم آگاهی و بصیرت بعضی مأمورین عالی رتبه آمریکایی نیست چون به هر حال هیچ کس از دقت مطلق تضمین نشده است. ولی با این حال که آقای فلینّ و همکارانش پیوسته و دائم دچار چنین اشتباهات و خطاها شده اند می توان از روند ناخوشایند حرف زد. به ادامه توضیحات آقای آبشناس گوش بدهیم.

 

مرتبط:

سوتی عجیب مشاور نظامی ترامپ درباره امام خمینی
برچسب:
آمریکا, ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک