02:25 21 ژانویه 2018
  نماینده سوریه در سازمان ملل در باره طرح اردوغان جهت احیای امپراتوری عثمانی

  نماینده سوریه در سازمان ملل در باره طرح اردوغان جهت احیای امپراتوری عثمانی

  © Sputnik/ Grigoriy Sisoev
  گزارش و تحلیل
  دریافت لینک کوتاه
  بحران سوریه (1888)
  0 61

  به گزارش ریا نووستی بشار جعفری نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل متحد در نامه ای به بان کی مون اعلام کرد که سوریه جامعه بین‌المللی را فرا می‌خواند به جنایات رهبری ترکیه در مورد جمهوری عربی سوریه پایان بدهد.

  به گفته این دیپلمات سوریه، کشور های منطقه خاور نزدیک و خارج از آن از جمله رژیم اردوغان رئیس جمهور ترکیه از گروه‌های مسلح تروریستی حمایت می‌کنند که از 2011  مشغول «جنگ بی سابقه تروریستی» علیه سوریه هستند.

  در این نامه همچنین آمده است: «مداخله ترکیه در امور داخلی سوریه اشکال متفاوتی داشته از جمله کاربرد نیروهای مسلح در حملات نظامی برای حمایت از تروریست ها از سوی رژیم اردوغان.

  جعفری نوشت که ترکیه به نفوذ شبه نظامیان به سوریه کمک کرده و «حمایت جنگی از نقل و انتقالات تروریست ها در خاک سوریه و در امتداد مرز سوریه — ترکیه تأمین می کرد».

  جعفری تأکید کرد که «در مورد جنگنده روسی ساقط شده بوسیله نیرو های مسلح ترکیه هیچ توضیحاتی لازم نیست زیرا خود این عمل جنایتکارانه گویای حقیقت است».

  نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل متحد به این امر عطف توجه کرد که آنکارا علیه آوارگان سوری هم که از داعش و جبهه النصره و دیگر تروریست ها فرار می‌کنند جنایتکاری می‌کند زیرا به تروریست ها در خاک خود پناه می دهد. به نوشته جعفری تروریست ها به برده فروشی اشتغال دارند و  این کار با شرکت مستیقیم سازمان های زیر دست اردوغان انجام می شود.

  جعفری یادآوری کرد که اردوغان چند سال پیش «مساله دفاع از افراد ترک تبار دارای شهروندی دیگر کشور های مستقل را» مطرح کرد. این عمل نشان می‌دهد که رئیس ترکیه «در آرزوی احیای میراث استعماری امپراتوری عثمانی است.

  موضوع:
  بحران سوریه (1888)

  مرتبط:

  شکست تروریست ها در عراق و سوریه
  کری: بحران سوریه مهمترین چالش سیاست خارجی امریکا در سال 2016 خواهد بود
  نماینده سوریه از طرح های اردوغان برای احیای امپراطوری عثمانی سخن گفت
  سازمان ملل خبر تخلیه بیش از 450 نفر از سوریه را تائید کرد
  توافق نظر امریکا و روسیه در خصوص گروهک های تروریستی در سوریه
  برچسب:
  سوریه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک