گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 122

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بنا به روایت نشریه آمرکایی تایم برای دریافت لقب «مرد سال – 2015» همچنین با حسن روحانی رئیس جمهور ایران به رقابت خواهد پرداخت.

در لیست افرادی که در مرحله نهایی  بوسیله تایم انتخاب شدند 8 نامزد قرار دارد.

هفته نامه آمریکایی اشاره کرد که «پوتین» در مبارزه با گروه تروریستی داعش نقش قطعی ایفا می کند». حسن روحانی به این خاطر وارد لیست مدعیان شده که تلاش‌های موفقیت آمیز  زیادی انجام داد تا «تصورات در باره کشور وی بعنوان قدرت سرکش و خواهان احیای اقتصاد زجر دیده خود بر اثر اعمال تحریمات به حساب معامله هسته ای از بین برده شود».

شانس موفقیت کدام یک از مدعیان مرجح تر به نظر می رسد؟ به نظر رضا مقدسی، سیاست شناس و کارشناس ایرانی در امور خاور میانه، مدیر سابق خبرگزاری مهر، ولادیمیر پوتین، مسلماً مرد برتر است و شک ندارد که او در این رقابت پیروز شود. رضا مقدسی در مصاحبه با مارینا الشعلان خبر نگار رادیو «اسپوتنیک فارسی» چنین گفت:

بزودی با خبر می‌شویم که آیا دیدگاه هیات تحریریه هفته نامه تایم و همصحبت ایرانی ما یکی است یا خیر؟ صبح 9 دسامبر اسم مرد برتر جهان در 2015 به روایت تایم اعلام می شود.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مرتبط:

ولادیمیر پوتین در فهرست نهایی شخص سال مجله "تایم"
ولادیمیر پوتین: روسیه – در خط مقدم مبارزه با تروریسم
پوتین: روسیه می تواند بزرگترین صادر کننده مواد غذایی پاکیزه در جهان شود
روحانی: راهبرد ایران بر تداوم افزایش ظرفیت های تولید و صادرات گاز است
گفت‌وگوی تلفنی «حسن روحانی» با «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه
برچسب:
حسن روحانی, ولادیمیر پوتین, ایران, روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک