03:46 24 فوریه 2018
  سیاست شناس: اردوغان مطابق الگو های تبلیغات غربی اقدام می‌کند

  سیاست شناس: اردوغان مطابق الگو های تبلیغات غربی اقدام می‌کند

  © Sputnik/ Sergey Guneev
  گزارش و تحلیل
  دریافت لینک کوتاه
  1112

  رجب طیب اردوغان رئیس جمهرو ترکیه اعلام کرد که آنکارا مدارکی در اثبات خرید نفت داعش به وسیله روسیه را در دست دارد.

  وی با اسناد به وزارت دارایی آمریکا افزود که بزرگترین خریدار نفت داعشی یک بازارگان سوری است که گویا همچنین دارای تبعیت روسیه است. «ولادیمیر شاپوالوف» سیاست شناس روس،مدیر انستیتو سیاست، حقوق و پیشرفت اجتماعی وابسته به دانشگاه علوم انسانی مسکو اشاره کرد که اردوغان با دادن این اعلامیه ها تلاش می می‌کند خود را توجیه کند ولی در‌واقع راه توسعه بیشتر اختلاف با روسیه را می پیماید

  سیاست شناس شاپوالوف این بیانات اردوغان را مورد تفسیر قرار داده که او دارای مدارکی در اثبات خرید نفت داعش بوسیله روسیه است. به گفته این کارشناس «در واقع مطلب سر آن است که اردوغان در مرکز جنجال بزرگی قرار گرفته است و بیانات او واکنشی به حقایقی است که وزارت دفاع روسیه منتشر کرده و حاکی از آن است که خانواده اردوغان در فعالیت‌های اقتصادی غیر قانونی داعش دست دارد».

  این کارشناس افزود «ادروغان با قرار گرفتن در موقعیت ناگوار سعی می‌کند خود را تبرئه کند و این کار را از طریق توسعه فزاینده اختلاف با روسیه می‌کند و سعی دارد با روسیه معامله به مثل کند و به این خاطر روسیه را به همین کار ها متهم می کند.

   شاپوالوف گفت ما یاد داریم که او وعده داد که اگر حقایق مربوط به داشتن رابطه با داعش تأیید شود وی استعفا خواهد داد و دیروز گفت که ترکیه در جواب به تحریمات روسیه دست به اقدام های خود خواهد زد. امروز وی می‌گوید که نه ترکیه بلکه روسیه از داعش نفت می خرد. بدون شک این‌ تلاش‌های پاک کردن گناه و حرکت دادن توجه جامعه جهانی به سوی روسیه می‌باشد که مخالف او است.

  این گونا اعمال مانند این است که دزد در بازار فریاد بزند: دزد را بگیرید! وی بجای تکذیب مستند حقایق ارائه شده از سوی روسیه مطابق تلبیغات غربی عمل کرده و سعی می‌کنند از این قرار جواب بدهد که «خودت احمق هستی».

  گفتنی است که وزارت دفاع روسیه در کنفرانس خبری با عنوان «نیرو های مسلح روسیه در مبارزه با تروریسم بین المللی. داده‌های تازه» نشان داد که در عکس‌های گرفته شده بوسیله ماهواره ها ستون‌های تانکر های حامل نفت مسروقه به دست داعشی ها دیده می شوند. از این عکس‌ها دقیقاً پیدا است که مقصد نهایی نفت مسروقه از میادین سوریه — ترکیه است.

   

  مرتبط:

  رئیس دفتر پوتین: ترکیه از داعش نفت خریده و در سراسر جهان می فروشد
  کاربران ترک توییتر شکی ندارند که اردوغان در تجارت نفت داعش دست داشته است
  واشنگتن از حضور ترکیه درقاچاق نفت خبر داشت
  ترکیه مسیر رسیدن نفت جهادیون به کشورهای جهان – قسمت سوم
  واشینگتن قبول کرد که قاچاق نفت از سوریه به ترکیه واقعیت دارد
  برچسب:
  رجب طیب اردوغان, ترکیه, روسیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک