18:10 23 سپتامبر 2021
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
0 23

دبیر کل سازمان ملل متحد نقش روسیه در مبارزه با تروریسمی که همراه با آمریکا انجام می‌شود را عالی ارزیابی کرد.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در ملاقات با دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه در جریان همایش سران کشور های آسیای شرقی در کوالا لامپور نقش روسیه در مبارزه با تروریسمی که همراه با آمریکا انجام می‌شود را عالی ارزیابی کرده گفت: «دلم می‌خواهد نقش عمده روسیه را که همراه با آمریکا برای ریشه‌کن کردن علل بنیادی تروریسم اقدام می‌کند عالی ارزیابی کنم».  به گفته بان کی مون ابتکار های چندی پیش سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و جان کری همتای آمریکایی او برای دسترسی به راه حل سیاسی بحران سوریه انگیزه سیاسی نیرومندی دادند.

بان گی مون به مناسبت کشته شدن افراد روسی در نتیجه عمل تروریستی در هواپیمای در حال پرواز بر فراز سینا و کشته شدن اتباع روسیه در هتل «رادیسون» مالی ابراز همدردی کرد.

بان کی مون گفت: «ما باید همبستگی سراسر جهان را نشان داده و به دشمن مشترکمان — «دولت اسلامی» و دیگر گروه‌های تروریستی جواب بدهیم».

به گفته بان کی مون سازمان ملل متحد با کشور های عضو از جمله با روسیه در مبارزه با داعش سهیم می باشد. بان کی مون اظهار کرد: «سازمان ملل باید در اوایل 2016 برنامه جامع اعمال جهت مبارزه علیه زورگویی افراطی را به بررسی بگذارد. الان من در حال تماس با کشور های عضو هستم و هدفم این است که از آن‌ها معلوماتی راجعبه تجربه و ایده هایشان را دریافت کنم که چطور بتوانیم به قصد شکست دادن تروریسم و زورگویی افراطی و پایان دادن به فعالیت‌های آن‌ها مشترکا کار کنیم».

بان کی مون متذکر شد که وی روی پشتیبانی نیرومند روسیه از این کار حساب می کند.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مرتبط:

بان کی مون: باید فوری به راه حل صلح آمیزی برای حل بحران سوریه دست یابیم
برچسب:
روسیه, بان کی مون
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک