08:49 24 ژانویه 2018
  وزارت دفاع روسیه: داعش به کشته شدن سه فرمانده خود بر اثر ضربات هوایی روسیه اعتراف کرد

  وزارت دفاع روسیه: داعش به کشته شدن سه فرمانده خود بر اثر ضربات هوایی روسیه اعتراف کرد

  © Sputnik/ Vadim Savitskiy
  گزارش و تحلیل
  دریافت لینک کوتاه
  بحران سوریه (1889)
  0 71

  به گزارش سرتیپ آندره کارتاپولوف رئیس اداره عملیات ستاد کل نیرو های مسلح روسیه، بر اثر ضربات جنگنده های روسیه در سوریه در استان حلب سه فرمانده «دولت اسلامی» کشته شدند. وی در برابر روزنامه نگاران گفت.

  «شبه نظامیان داعش به کشته شدن فرماندهان خود ابو نور البعباسی، محمد بن خیرت و العقاب که در ناحیه حلب می جنگیدند اعتراف کردند». سرتیپ روس افزود:

  «بعلاوه این اطلاع هست که شب  18 نوامبر شبه نظامیان دسته «شام طالبان» جسد فرمانده احمد ضیا کشته شده در نزدیکی کوه جب الاحمر را بیرون برده و بقیه گروه‌های تروریستی در آن ناحیه بخاطر دادن تلفات جانی عظیم تقویت جانی خواستند».

  به گفته کارتاپولوف سران دسته های تروریستی در استان ادلب اعتراف کردند که شبه نظامیان بر اثر اصابت موشک روسی به یکی از واحد های تروریست ها در قصبه جوزف تلفات بزرگی متحمل شدند.

  وی تأکید کرد که روز 18 نوامبر در قصبه الاضخم خاکسپاری ابو بکر که در نتیجه یک ضربه بمبی — موشکی نیروی هوایی روسیه به قتل رسید بعمل آمد.

   به اطلاع وزارت دفاع روسیه میزان ثمربخش بودن ضربات هوایی روسیه بر پایه داده‌های عینی حاصل شده از هواپیما ها و پهپاد های روسیه ارزیابی و کنترل می‌شود. سپهبد کارتاپولوف اشاره کرد «داده ها در باره تخریب واحد های دارای اهمیت بالا با اطلاعات دریافتی از ماهواره ها هماهنگ می‌شود و اطلاعاتی در باره تلفات جانی تروریست ها را از طرف سوریه دریافت می کنیم».

  کارتاپولوف در پایان گفت که بنا به اطلاعی که در دست هست تروریست ها در رابطه با تلفات جانی عظیمی که متحمل شدند امکان ندارند که همه کشته شدگان خود را مطابق آیین اسلامی خاکسپاری کرده و فرماندهان دستور دادند که اجساد شبه نظامیان ساده را به چاه های فاضلاب بیاندازند.

   

  موضوع:
  بحران سوریه (1889)

  مرتبط:

  دیپلمات روسی: اقدام تروریستی در ایرباس، انتقام گیری داعش به خاطر سوریه است
  اوباما: روسیه باید بین حمایت از اسد و حفظ کشور سوریه یکی را انتخاب کند
  سخنگوی نیروهای مسلح ایران : ما از عملیات نظامی روسیه در سوریه حمایت می کنیم و به جدیت فرانسوی ها در مبارزه با تروریسم اعتماد نداریم
  سرمربی تیم فوتبال سوریه بر ضرورت احترام به قربانیان تروریسم در سراسر جهان تاکید کرد
  تعداد اهداف بمباران شده دیروز در سوریه توسط هواپیماهای روسی ، 15 برابر ائتلاف غربی بود
  لاوروف: هیچگونه توافقی درباره عدم شرکت اسد در حل مسئله سوریه حاصل نشده است
  اولین حضور رزمی هواپیما های روسی توپولف 160 و توپولف 95 ام اس در آسمان سوریه
  تقویت نیروی هوا فضای روسیه در سوریه
  برچسب:
  داعش, روسیه, سوریه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک