13:21 24 ژانویه 2018
  وزارت خارجه روسیه: عمل تروریستی در «ای 321» روسی – انتقامگیری اسلامگرایان به خاطر مقابله روسیه با داعش

  وزارت خارجه روسیه: عمل تروریستی در «ای 321» روسی – انتقامگیری اسلامگرایان به خاطر مقابله روسیه با داعش

  © Sputnik/ Maxim Blinov
  گزارش و تحلیل
  دریافت لینک کوتاه
  0 22

  «ایلیا روگاچوف» رئیس اداره مسایل چالش ها و تهدید های جدید وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه «کامرسانت» چاپ مسکو گفت: انفجار در هواپیمای روسی در حال پروار بر فراز مصر احتمالاً انتقام اسلامگرایان از شرکت روسیه در مبارزه علیه گروه تروریستی «دولت اسلامی» - داعش است.

  روگاچوف تأکید کرد «احتمالا این عمل انتقامگیری داعش بخاطر شرکت ما در مبارزه علیه داعش در سوریه است. ولی من شک ندارم که اگر کاری نکنیم مقیاس خطر تروریستی برای ما جدی‌تر شود. مگر می‌توانیم در انتظار آن بنشینیم تا داعشی ها بصورت مستقیم به در ما بزنند؟ معتقدم که جواب صحیح یعنی مبارزه قاطعانه به تروریسم و از بین بردن این ورم سرطانی است، در موقع ای که این ورم هنوز «تنها» نصف سوریه و تقریباً نصف عراق را در بر گرفته است».

  به گفته نماینده وزارت امور خارجه روسیه، در مسکو از سرگیری تلاش‌ها جهت تیره کردن موقعیت در روسیه به کمک داعش را پیشبینی می‌کنند و به این خاطر «کل تهدید ها امنیتی به روسیه با دقت و در سطح حرفه‌ای در نظر گرفته می شوند». «رهبران کشور ما بارها اعلام کردند که هدف عملیات نیروی هوافضای روسیه در سوریه جلوگیری از این خطر در سرحدات دوردست است».

  روگاچوف یادآوری کرد که «تجربه عملی مقابله روسیه با تروریسم بین‌المللی در قففاز شمالی یگانه نمونه موفقیت آمیز از این نوع عملیات است و تا به حال تاریخ چنین تجربه رادیکال زدایی بخشی از اهالی را ندیده است.

  وی در باره عملیات فرانسه در سوریه گفت که مسکو از اعمال رهبری فرانسه معطوف به تخریب زیرساخت نفتی آن کشور بوسیله ضربات هوایی حمایت نمی کند.

   روگاچوف اشاره کرد پس از آغاز عملیات نیروی هوافضای ما و اعمال زمینی موفقیت آمیز ارتش سوریه، فرانسوی‌ها تصمیم گرفتند به هدف‌های موجود در خاک سوریه با استناد به بند 51 منشور سازمان ملل متحد در باره حق دفاع از خود ضربه وارد کنند. ما نمی‌توانیم از این اقدامات پشتیبانی کنیم. در درجه اول به این خاطر که آن‌ها بدون موافقت دولت سوریه انجام می شوند. بمباران زیرساخت نفتی مشروط به ملاحظات دیگری بوده و از نظر دفاع از خود اصلاً موجه نمی باشند.

  دیپلمات روس در پایان اظهار داشت: «من ظن آن دارم که شرکای فرانسوی بر آن هستند که ارتش سوریه ناگزیر به پیشروی موفق خواهد پرداخت و نواحی نفت خیز و واحد های نفتی دوباره در اختیار دولت سوریه قرار خواهد گرفت. چون بشار اسد و داعش برای فرانسه به یک سان دشمن هستنند آن‌ها هر دو را بمباران می کنند. در ضمن آن‌ها هدف‌ها مشابه در خاک عراق را بمباران نمی کنند».

   

  مرتبط:

  دیپلمات روسی: اقدام تروریستی در ایرباس، انتقام گیری داعش به خاطر سوریه است
  پوتین: قتل اتباع روسیه در جریان سانحه سقوط ایرباس از جمله خونین ترین جنایات است
  بورتنیکوف: بمب دست سازی به قدرت تا یک کیلوگرم تی ان تی هنگام پرواز ایرباس روسی در مصر منفجر شده است
  رسانه های آمریکایی از وجود زمان سنج در ایرباس سقوط کرده در مصر خبر دادند
  کرملین: به اخبارمنتشره با استناد به منابع ناشناس درباره تحقیق سقوط ایرباس توجه نشود
  تعیین هویت بیش از یکصد قربانی ایرباس روسیه
  برچسب:
  روسیه, سوریه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک