04:36 12 دسامبر 2018
سخنگوی روسیه: هواپیماهای ائتلاف طی شبانه روزاخیر 21 بار موصل را بمباران کردند

وزارت دفاع روسیه: پس از ضربات نیروی هوافضای روسیه در ناحیه دمشق انبوه تروریست های داعش مواضع خود را ترک می‌کنند

© Sputnik / Alexander Vilf
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
عملیات نیروی هوافضای روسیه در سوریه (54)
1171

سرتیپ «ایگور کوناشنکوف» نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه در کنفرانس مطبوعاتی نوبتی خود اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته به وارد کردن ضربات بسیار دقیق به نقاط استقرار زیربنا های گروه‌ تروریستی داعش ادامه داده شد.

بنا به گزارش کنونی جت های روسی مستقر در پایگاه هوایی حمیمیم  سوریه 33 پرواز جنگی به سوی 49 واحد تروریست ها واقع در استان های حلب، دمشق، ادلیب، لاذقیه و حما انجام دادند.

در این مدت بر اثر ضربات هوایی 2 مقر فرماندهی، و 9 موضع تیراندازی مستحکم شده تشکیلات تروریستی، 3  انبار مهمات و تسلیحات، 2 پناهگاه زیرزمینی، 32 موضع تیراندازی در کوه‌های جنگلی و کارگاه تولید دستگاه‌های پرتاب و گلوله های موشکی منهدم شد.

بعلاوه در جریان شناسایی هوایی در ناحیه العیس در استان ادلیب پهپاد های روسی مقر فرماندهی یکی از دسته های گروه جبهه نصره را کشف کردند. جنگنده بمب افکن سوخو- 24 پس از دریافت داده‌های اضافی از طریق مجاری دیگر به آن هدف ضربه هوایی وارد کرد. بر اثر کاربرد بمب هوایی مقر فرماندهی تروریست ها و دو کامیون مجهز به دستگاه‌های پدافند هوایی «زو- 23" موجود در نزدیکی آن نابود شدند.

همچنین  در ناحیه قصبه مسکونی جیب الضرس بمب افکن سوخو- 34 بوسیله بمب هاب هدایت شونده به پناهگاه های زیرزمینی مشبک دارای خروجی ها به  نقاط مختلف آن شهر ضربه وارد کرده است. وسایل اکتشافی این پناهگاه ها را کشف کرده بودند. در نتیجه اصابت های دقیق بمب های هوایی آن تأسیسات زیرزمینی تروریست ها محو و نابود شدند.

بر اثر حمله جنگنده سوخو- 25 در نزدیکی قصبه جیجه در استان حلب کارگاه تولید موشک های دست ساز  تروریست ها منهدم شد. در آن واحد دستگاه‌های پرتاب یک بارمصرف و موشک های مخصوص آتشباری مواضع نیروهای مسلح  و قصبات مسکونی سوریه تولید می شدند. بر اثر اصابت مستقیم بمب و انفجار بعدی انبار حاوی مواد منفجره این آماج کاملاً نابود شد.

دو  جت روسی سوخو- 25 در ناحیه جبل الاکراد لاذقیه بوسیله بمب های هوایی فوگاز به اردوگاه بزرگ داعش دو ضربه وارد کردند و در نتیجه، این اردوگاه و کل تاسیسات تمرینی آن نابود شدند.

در وزارت دفاع روسیه تأکید کردند که ایراد ضربات هوایی بسیار دقیق بوسیله جنگنده های روسیه در استان دمشق موجب تغییر بنیادی موقعیت ضربتی در این ناحیه شد. شبه نظامیان داعش که دستخوش کمبود شدید مهمات شدند بصورت دستجمعی مواضع خود را خالی می کنند.

از این گذشته  دیشب وسایل اکتشافی این وضعیت را ثبت کردند که چند دسته بزرگ شبه نظامیان که تعداد نفرات هر کدام از آن‌ها حدود 100 نفر بوده مواضع خود را ترک کردند و راهی قصبه مسکونی مرج السلطان شدند.

موضوع:
عملیات نیروی هوافضای روسیه در سوریه (54)

مرتبط:

امریکا مستنداتی برای حضور ارتش کوبا در سوریه پیدا نکرد
افتتاح نمایندگی رسمی کردهای سوریه در مسکو
آمریکا دیگر خواستار برکناری فوری اسد از سمت ریاست جمهوری سوریه نیست
وزارت دفاع: نیروی هوافضای روسیه طی 24 ساعت اخیر49 موضع داعش در سوریه را بمباران کردند (ویدیو)
مفتی سوریه: هدف از همکاری های روسیه و سوریه جلوگیری از انتشار تروریسم است
برچسب:
داعش, روسیه, سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک