گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 32

اسرائیل می ترسد که سوریه جبهه دوم را علیه این کشور تشکیل دهد.

 امروز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل این مطلب را با ولادیمیر پوتین  در میان گذاشت. وی دیروز به روسیه آمد تا از حمایت مسکو در حل و فصل بحران خاور میانه بهره مند شود. در تل آویو معتقدند که اوضاع وخیم می شود و برای برقراری نظم به مداخله روسیه نیاز است.

نتانیاهو با درک این موضوع که نیروهای تروریست در خاور میانه قدرت می گیرند به مسکو آمد. داعش به تهدیدی آشکار و قدرتمند تبدیل می شود. حضور روسای شورای امنیت اسرائیل در ساختار هیات همراه جای شک و تردید نمی گذارد که گفتگو در خصوص سوریه و در ارتباط با رشد نفوذ ایران است.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو گفت: " ایران و سوریه گروهک تروریستی اسلام گرای افراطی" حزب الله" را با تسلیحات امروزی مسلح می کنند ، این گروهک علیه کشورما مبارزه می کند. در سال های اخیر هزاران موشک علیه ساکنین اسرائیل استفاده شده اند. ایران به طور موازی طی حمایت از ارتش سوریه سعی دارد جبهه ی تروریستی دوم را علیه ما در بلندی های جولان بسازد. "

عماد آبشناس ، کارشناس دائم رادیو اسپوتنیک و سردبیر روزنامه " ایران پرس" بیانیه ی نخست وزیر اسرائیل را بی پایه و اساس می داند:

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مرتبط:

توافق روسیه و اسرائیل برای ایجاد مکانیزم هماهنگی عملیات در سوریه
برچسب:
عماد آبشناس, بنیامین نتانیاهو, ولادیمیر پوتین, روسیه, سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک