04:07 18 اکتبر 2021
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
0 131

غرب اکنون محصول سیاست خود در خاور نزدیک را برداشت می کند.

 به نوشته  مجله اشپیگل، نمایندگان  حزب  آلمانی «اتحادیه  مسیحی — سوسیالیستی»  خواهان  همکاری بیشتر غرب با روسیه هستند. به عقیده رهبر حزب،  بدون شرکت و  همکاری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور  روسیه، نمی توان  اوضاع در سوریه  را  تحت کنترل قرار داد و حل و فصل درگیری  سوری غیر ممکن خواهد بود.  آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز از همین عقیده پیروی می کند.

 به عقیده عماد آبشناس  کارشناس دائمی  « سپوتنیک پرشین»  و  سردبیر  روزنامه « ایران — پرس» ، غرب اکنون محصول سیاست تخریب و مُوَجِد تروریسم خود در  خاور نزدیک را  برداشت می کند. هم اکنون در ایران نیز نقشه راه حل بحران سوریه  مطرح شده از سوی ولادیمیر پوتین را یگانه راه حل  می دانند.

  شایان ذکر است  که نقشه ولادیمیر پوتین  در باره حل و فصل  بحران سوریه  حاوی مفادی  مانند  ایجاد  جبهه  وسیع ضد تروریستی  برای مقابله با داعش  است که مرکز  آن را نظامیان ارتش سوریه و عراق  و همچنین کردها باید تشکیل بدهند: فرض می شود که بشار اسد  در صدر حکومت باقی  بماند و  تحت مساعدت  جامعه جهانی  دولت جدید ائتلافی تشکیل بشود.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

مرتبط:

دو عملیات تروریستی در شهر حسکه سوریه 30 کشته به جا گذاشت
در پارلمان بریتانیا داعش را نیروی برتر اپوزیسیون مسلح سوریه نامیدند
پناهندگان سوریه در برزیل
به عقیده برلین، روسیه و ایران دارای نقش کلیدی در روند حل مساله سوریه هستند
داعشی ها در عراق و سوریه سلاح شیمیایی می سازند
آسمان ایران فضایی امن برای پرواز هواپیماهای روسیه به سوریه- گفتگو با دکتر محمود شوری
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک