01:24 21 ژانویه 2019
داعش

داعشیان سربازان نامرئی آمریکا و اسرائیل هستند

© AP Photo / Al-Nusra Front Twitter page
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
0 72

ژنرال اسماعیل قاآنی معاون فرمانده یگان ویژه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: گروه دولت اسلامی (داعش) از طرف آمریکا با هدف ایجاد از هم پاشیدگی در دنیای اسلامی و تخریب کشور های اسلامی از طرف آمریکا و اسرائیل ایجاد شده، بعلاوه اردن و عربستان عمده کشور هایی هستند که شبه نظامیان را "می پرورانند".

ردپای آمریکا و اسرائیل در تشکیل و فعالیت داعش تا چه اندازه هویدا بوده و آیا مدارکی در اثبات تماس های داعشی ها با آمریکا و اسرائیل در دست هست؟ حسن هانی زاده سر دبیر خبر گزاری "مهر نیوز" در مصاحبه با "اسپوتنیک فارسی" به این سوال ها پاسخ داده چنین گفت:

به عقیده آقای هانی زاده ایران می تواند در مبارزه با تروریسم و جنایات وحشتناک و ددمنشانه داعش نقش ثمربخشی ایفا کند. الان جمهوری اسلامی به رساندن کمک های حد المقدور نظامی، مشورتی و نوعدوستانه به همسایگان و کشور های آسیب دیده از ددمنشی های داعشی ها ادامه می دهد. این هم اهمیت دارد که روسیه در اتحاد با ایران اقدام کرده و از مساعی ایران در مقابله با خطر ناشی از تروریست های داعش حمایت می کند. هانی زاده گفت:

دکتر جهانگیر کرمی محقق ایرانی در مصاحبه با خانم مارینا الشعلان خبر نگار "اسپوتنیک فارسی" توضیحا گفت که رابطه داعشی ها با اسرائیل آشکار بوده و هدف استراتژیکشان — تضعیف و از بین بردن ارتش سوریه است که با اسرائیل مقابله می کند. دکتر جهانگیر کرمی سپس چنین اظهار داشت:

این بود بیانات تفسیرگران ایرانی کارشناس در امور خاور میانه در باره روابط داعشیان با ایالات متحده و اسرائیل.

 

مرتبط:

داعش مقبره یونس نبی را نابود کرد
شبه نظامیان داعش بخش قدیمی شهر پالمیرا را مین گذاری کردند
ربودن 70 نفر از عشیره الدلیم توسط داعش در عراق
داعش مسئولیت انفجارات در پایتخت یمن را بر عهده گرفت
داعش قصد دارد ثبات در CIS را برهم بزند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک