کارشناس ایرانی : شک ندارم که جام جهانی 2018 در روسیه خواهد بود

  کارشناس ایرانی : شک ندارم که جام جهانی 2018 در روسیه خواهد بود

  © Sputnik / Aleksei Nikolskiy
  گزارش و تحلیل
  دریافت لینک کوتاه
  ایوان زاخاروف
  0 02

  سپ بلاتر ، رئیس فیفا در یک کنفرانس خبری ویژه از استعفای خود گفت.

  چندی پیش او برای پنجمین بار به این مقام رسید ، اما انتخابات با رسوایی رشوه خواری و فساد مقامات ورزشی سازمان خدشه دار گردید.

  پس از این حادثه انتقاد هایی از جانب سیاست مداران و سازمان های فوتبالی اروپا و آمریکای شمالی به سمت بلاتر روانه شد. رسانه های غربی نیز فعالانه به این رسوایی ها دامن زدند. اطلاعاتی منتشر شد که حامیان مالی سازمان ممکن است بودجه را قطع کنند.

  بلاتر هفتاد و نه ساله ضمن سخنرانی برای خبرنگاران گفت ، دشواری هایی که اتحادیه ی فوتبال با آن روبرو شده است از بین نرفته اند.

  مسئله ی مربوط به منطق و انگیزه ی رفتارش هنوز باقیست اما بدون شک همانطور که کاربران توئیتر نوشتنه اند  " بلاتر از بازی خارج شد"

  مصطفی شوقی ، رئیس بخش ورزشی روزنامه ایرانی " همشهری" در این زمینه می گوید:

  خاطر نشان می کنیم که تحقیقات جرایم فساد برخی از کارکنان فیفا با افشای مسئله ی دیگری همزمان شد. دادستانی سوئیس ، شرایط انتخاب کشورهای میزبان جام جهانی 2018 و 2022 را بررسی می کند. بلاتر طرفدار برگزاری این مسابقات در روسیه و قطر بود. آیا پس از استعفای رئیس قدیمی فیفا ، به اجرای این مسابقات ضربه می خورد. مصطفی شوقی می گوید:

  پیروزی بلاتر در انتخابات اخیر با حمایت کنفدراسیون های فوتبال آفریقا و آسیا بوده است. یاد آوری می کنیم که در زمان ریاست این سوئیسی ، برای اولین بار در تاریخ فوتبال مسابقات جام جهانی در این قاره ها برگزار شد یعنی در سال 2002 در ژاپن و کره جنوبی و در سال 2010 در آفریقای جنوبی. مصطفی شوقی ، رئیس بخش ورزشی روزنامه ی ایرانی همشهری در خصوص آینده فوتبال آسیا و آفریقا در عصر جدید فیفا ، می گوید:

  اواخر امسال مشخص می شود که جانشین سپ بلاتر چه کسی خواهد بود.     

  مرتبط:

  کناره گیری رئیس فیفا از سمت خود چهار روز پس از انتخاب مجدد به این سمت
  بلاتر به عنوان رئیس فیفا ابقاء شد
  حضور بزرگترین بانک های آمریکایی و اروپایی در پرونده رشوه خواری در فیفا
  آمریکا بر انتخابات فیفا نمی تواند تاثیر بگذارد
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک